Ogrodzenie znów się sypie

Autor: bk 09.03.2018 Nr: 10/2018
Ogrodzenie szpitala psychiatrycznego znowu nie przetrwało trudów zimy. Wykonawca będzie musiał ponownie naprawić je w ramach gwarancji.
Ogrodzenie szpitala psychiatrycznego znowu nie przetrwało trudów zimy. Wykonawca będzie musiał ponownie naprawić je w ramach gwarancji.

Firma, która realizowała prace przy modernizacji ogrodzenia Specjalistycznego Psychiatrycznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Jarosławiu po raz kolejny będzie musiała naprawić powstałe w okresie zimowym usterki. Mają one zostać usunięte w ramach gwarancji. Szpital nie poniesie w związku z tym żadanych kosztów.

– Wykonawca będzie poprawiał ogrodzenie, aż do skutku. Ma świadomość, że nie odpuścimy tego tematu – mówi Józef Długoń, dyrektor Specjalistycznego Psychiatrycznego Zespołu Opieki Zdrowotnej im. prof. Antoniego Kępińskiego w Jarosławiu. Dyrektor przyznaje, że problemy dotyczace inwestycji remontu ogrodzenia szpitala są czymś niespotykanym. Dodaje, że zmodernizowane w 2015 r. ogrodzenie jest ciągle na gwarancji. Oznacza to, że wykonawca na własny koszt będzie musiał usunąć usterki, jakie pojawiły się po kolejnym okresie zimowym. Co warte podkreślenia, jest to kolejny taki przypadek dotyczący tej inwestycji (poprzednio opisywaliśmy tę sprawę blisko rok temu – „Usterki zostaną usunięte” GJ nr 11/2017).

   Dyrektor zauważa również, że szpital posiada zabezpieczone środki wykonawcy, które zostaną użyte w razie, gdyby nie chciał on przystąpić do usunięcia usterek na własny koszt.

   Przypomnijmy. Przetarg na modernizację ogrodzenia SP ZOZ ogłoszony został w marcu 2015 r. Spośród kilkunastu oferentów, którzy się do niego zgłosili najlepszą ofertę złożyło przemyskie Przedsiębiorstwo Usługowo-Budowlane HOŁYSZKO.

   Inwestycja kosztowała ok. 1,07 mln zł, objęta została także 78 miesięczną gwarancją. Oczywiście  każdorazowa konieczność wykonania prac naprawczych wiąże się z przedłużeniem okresu gwarancyjnego.

   Miejmy nadzieję, że wykonawca inwestycji szybko i skutecznie naprawi powstałe uszkodzenia. Obecna sytuacja nie służy bowiem ani szpitalowi, ani firmie, która za włąsne pieniądze wykonywać musi kolejne prace naprawcze.

 

Komentarze
Popularne
Komentowane
Najnowsze na Forum