Zacięta rywalizacja robotów

Autor: ek 09.03.2018 Nr: 10/2018
Zacięta rywalizacja robotów
Fot. org.

Wielu emocji i niezapomnianych wrażeń dostarczył I Jarosławski Konkurs Budowy i Programowania Robotów pod nazwą „Mój Robot”, który odbył się 27 lutego w Szkole Podstawowej nr 7.

Do rywalizacji przystąpiło 21 drużyn z Jarosławia, Świętoniowej i Grodziska Górnego. Uczniowie podzieleni zostali na trzy kategorie wiekowe.

– Zadaniem uczestników było zbudowanie robota tzw. autonomicznego, czyli takiej konstrukcji, która po uruchomieniu programu wykonuje czynności samodzielnie, pod dyktando programu – mówił Zenon Skrzypek, dyrektor SP 7.

   Roboty brały udział w dwóch konkurencjach: sumo i wyścigi. Pierwsza polegała na wypychaniu siebie nawzajem, a druga na jak najszybszym pokonaniu dystansu o długości 3 m. W czasie turnieju rozegrano ponad 130 pojedynków robotów.

Drużyny, które osiągnęły najlepsze wyniki otrzymały nagrody, a pozostali uczestnicy pamiątkowe dyplomy i gadżety.

   W kategorii klas I-III pierwsze miejsce zajęła SP nr 9 im. Tadeusza Kościuszki w Jarosławiu. Drugie – SP nr 7 im. ks. Stanisława Staszica w Jarosławiu. Trzecie – ZS im. prof. Franciszka Leji w Grodzisku Górnym. W kategorii klas IV-VI pierwsze miejsce przypadło SP w Świętoniowej, drugie i trzecie – ZS im. prof. Franciszka Leji w Grodzisku Górnym. W kategorii klas II i III pierwsze i drugie miejsce otrzymali uczniowie ZS im. prof. Franciszka Leji w Grodzisku Górnym, trzecie – SP nr 6 im. ks. Piotra Skargi w Jarosławiu

   Inicjatorką tego typu zajęć w SP nr 7 w Jarosławiu jest nauczycielka Anna Zielińska. Gościem wydarzenia był Roman Matuszek, dyrektor Zespołu Szkół w Grodzisku Górnym.

 

Komentarze
Popularne
Komentowane
Najnowsze na Forum