Dom dla seniorów już otwarty

Autor: ek 09.03.2018 Nr: 10/2018
Odkąd możemy się tu spotykać, nie lubimy sobót i niedziel, chcielibyśmy przebywać tu codziennie. Wszystko nam się tutaj podoba – mówią seniorzy.
Odkąd możemy się tu spotykać, nie lubimy sobót i niedziel, chcielibyśmy przebywać tu codziennie. Wszystko nam się tutaj podoba – mówią seniorzy.

Starsi mieszkańcy naszego miasta mogą już korzystać z nowo otwartego domu przy ulicy Dolnoleżajskiej. Placówka została przystosowana dla maksymalnie dwudziestu osób. Ostatniego lutego odbyło się jej oficjalne otwarcie.

– W chwili obecnej z Domu Seniora korzysta 18 osób. Zostały jeszcze tylko dwa wolne miejsca – mówi Grażyna Gwóźdź, kierownik Dziennego Domu Senior+.

   Placówka została przeznaczona dla osób powyżej 60. roku życia, nieaktywnych zawodowo. Dzięki programowi seniorzy mają możliwość przebywania w tym miejscu od poniedziałku do piątku, przez osiem godzin dziennie, korzystając z doposażonych pomieszczeń oraz bogatej oferty programowej. Prowadzone są tu różnorodne zajęcia.

– Nie opuściłam jeszcze ani jednego dnia – mówi Anna, jedna z uczestniczek programu. – Odkąd możemy się tu spotykać, nie lubimy sobót i niedziel, chcielibyśmy przebywać tu codziennie – twierdzą zgodnie jej rówieśnicy, którzy również znaleźli miejsce w Dziennym Domu Seniora. – Wszystko nam się tutaj podoba, zarówno piękne pomieszczenia, jak i wspaniały personel, a także zajęcia, które się tu odbywają – dodają.

   Otwarcie placówki planowane było pod koniec grudnia ubiegłego roku, jednak remont nie został ukończony na czas. Oficjalnego otwarcia obiektu dokonano dopiero w środę, 28 lutego. W ceremonii otwarcia uczestniczyli przedstawiciele władz, służb mundurowych, duchowieństwa oraz dyrektorzy poszczególnych placówek i organizacji. Poświęcenia obiektu dokonał ks. prał. Andrzej Surowiec, archiprezbiter jarosławski. Uroczystość uświetnił program artystyczny przygotowany przez społeczność tutejszej placówki.

   Do wykonania nadal pozostają jednak prace na przyległym do budynku podwórku, które ciągle bardziej przypomina pole orne, niż miejsce służące rekreacji i wypoczynkowi. Mimo, że remont budynku nie został w porę ukończony, rządowy program „Senior+” musiał funkcjonować. By spełnić jego założenia, od 2 stycznia seniorzy zmuszeni byli korzystać z uprzejmości innych placówek. Zajęcia odbywały się m. im w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jarosławiu oraz w jarosławskim Opactwie. Władze miasta podkreślają jednak, że jest to przykład inwestycji, która powstała w bardzo szybkim tempie. Jej koszt wyniósł około 470 tys. zł, z czego większa część, czyli blisko 270 tys. została pozyskana ze środków zewnętrznych.

 

Komentarze
Popularne
Komentowane
Najnowsze na Forum