Przeżyli wspólnie 50 lat

Autor: 09.03.2018 Nr: 10/2018
Na dobre i na złe są ze sobą od 50 lat.
Na dobre i na złe są ze sobą od 50 lat.

Mieszkańcy gminy Tryńcza, którzy spędzili pół wieku w związku małżeńskim, świętowali Złote Gody. Jubilaci otrzymali Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, a podczas wzruszającego spotkania posypały się życzenia i pytania o receptę na udany związek.

Uroczystość odbyła się 27 lutego w Szkole Podstawowej w Tryńczy, a jubileusz złotych godów świętowało osiem par małżeńskich z terenu gm. Tryńcza. Wśród nich: Maria i Franciszek Krokosowie, Janina i Tadeusz Rożkowie, Józefa i Zbigniew Kędziorowie, Danuta i Zdzisław Rydzikowie, Władysława i Jan Drysiowie, a także Teresa i Mieczysław Kłak, Józefa i Jan Duży oraz Eugenia i Władysław Lis.

   Jubilaci świętowali w towarzystwie wójta Ryszarda Jędrucha, który dokonał dekoracji par medalami Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej „za długoletnie pożycie”, życzył także świętującym kolejnych lat w zdrowiu i miłości. Do życzeń przyłączyli się przewodniczący Rady Gminy Stanisław Wielgos, wiceprzewodniczący Rady Gminy Stanisław Konieczny, dyrektor Szkoły Podstawowej w Tryńczy Elżbieta Kubrak wraz z zastępcą Lucyną Myłek oraz z-ca kierownika USC Ryszard Matyja.

   Nie zabrakło kwiatów, pamiątkowych dyplomów, wzajemnych gratulacji, wspomnień oraz symbolicznego kieliszka szampana. Uroczystość uświetnił występ uczennicy Szkoły Podstawowej w Tryńczy Martyny Niemirowskiej.

Komentarze
Popularne
Komentowane