Dużo strat, czerwona kartka i porażka w Żorach

Autor: ts 09.03.2018 Nr: 10/2018

PIŁKA RĘCZNA – I LIGA KOBIET: Jarosławskie piłkarki ręczne miały słabszy dzień i nie poradziły sobie w Żorach. Na domiar złego już na samym początku drugiej połowy za problematyczną czerwoną kartkę boisko opuścić musiała Natalya Turkalo, co wyraźnie podłamało zespół.

MTS ŻORY - SPR JKS JAROSŁAW 37-24 (17-14)

MTS: Redlecka, Matczak - Mazguła 4, Romanowska 4, Postupalska 1, Justka, Busik 1, Mikosz 5, Wojciechowska 1, Matusik 8, Jakubczyk, Wółczyk 3, Weselak 9, Kowal 1.

JKS: Musakova, Kulpa - Nasiłowska 4, Luberecka 5, Bajzova, Sestakova 3, Strzębała 2, Łobaziewicz 5, Turkalo 4, Motowidło 1, Bartoszek, Wojtaszek.

Sędziowali: M. Kałużny i K. Musiał (Opole). Kary: 2 i 4 minuty. Czerwona kartka Turkalo (34 minuta za faul). Widzów: 200.

Do Żor szczypiornistki JKS-u jechały opromienione wygraną z liderem z Gliwic. Wiadomo jednak było, że starcie z MTS-em wcale łatwiejsze nie będzie. „Czarno-niebieskie” stawiły się na Śląsku tylko 12 osobowym zestawieniu, z kontuzjowaną jeszcze Michaelą Bajzovą i mającą problem z placem Wiolettą Nasiłowską. Początkowe minuty zapowiadały dość wyrównany pojedynek. Wprawdzie nasze dziewczyny na plusie były tylko raz, po bramce młodej wychowanki JKS-u Joanny Motowidło, ale wynik oscylował w granicach 3-4 goli przewagi. Miejscowe na większy dystans zaczęły uciekać w 20 minucie, wykorzystując przede wszystkim cała serię strat jarosławianek i kiepską grę w defensywie. Na 5 minut przed przerwą drużyna z Żor wygrywała już 16-7, ale JKS nie zamierzał się jeszcze poddawać. Ostatnie fragmenty tej części zdecydowanie należały do naszego zespołu. Najpierw z karnego skutecznie rzuciła Natalya Turkalo, potem gole zdobywały Katarzyna Łobaziewicz, Angelika Luberecka, Sylwia Strzębała i ponownie N. Turkalo oraz K. Łobaziewicz. Przewaga stopniała do trzech „oczek” i przed drugą połową można było mieć nadzieje na walkę. Ta została jednak rozwiana już w pierwszych minutach po zmianie stron. Przy jednej z akcji gospodyń sędziowie dopatrzyli się faulu Nataly Turkalo, ich zdaniem było to tak „ostre” zagranie, że pokazali najskuteczniejszej zawodniczce JKS-u czerwoną kartkę. Ta sytuacja miały bardzo zły wpływ na dalszą postawę naszego zespołu, który zupełnie stracił energię. Tymczasem MTS znowu się rozpędził i odskoczył na znaczny dystans, który w samej końcówce jeszcze powiększył. – Czerwona kartka na pewno miała wpływ na końcowy wynik, ale przede wszystkim od początku nie graliśmy tego co zakładaliśmy, o defensywie nawet nie wspominam. Teraz trzeba myśleć już o następnym pojedynku – podsumował Vit Teleky, trener JKS.

Pozostałe wyniki:

AZS UMCS Lublin – Sośnica Gliwice 32-26, Olimpia/Beskid Nowy Sącz – AZS AWF Warszawa 30-31, Wesoła Warszawa – SPR Olkusz 25-28, Varsovia Warszawa – Otmęt Krapkowice 34-21.