Miliardy kubików gazu pod nami

Autor: Erka 16.03.2018 Nr: 11/2018
Według szacunków PGNiG mamy potężne zasoby gazu
Według szacunków PGNiG mamy potężne zasoby gazu

Niedawno odkryte złoża gazu na koncesji Lubliniec-Cieszanów wskazują na zdolności wydobywcze na poziomie 20 mln metrów sześciennych ziemnego rocznie. Nowe pokłady leżą m.in. na południowy wschód od złoża gazu ziemnego Lubliniec-Cieszanów, a koncesja obejmuje sporą część powiatu jarosławskiego.

– To kolejne w ostatnim czasie odkrycie na Podkarpaciu. Z dużym powodzeniem stosujemy tam nowe metody poszukiwań – mówił Piotr Woźniak, prezes zarządu Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazowego SA. Zaznacza, że złoża są położone dość płytko. Gaz znajduje się na głębokości około 700 metrów.

   Badania pokazały również, że złoże Przemyśl obejmujące swoim zasięgiem część powiatu jarosławskiego jest bogatsze o około 20 miliardów metrów sześciennych. Jeszcze niedawno sądzono, że zasoby gazu w naszej okolicy są w większości wykorzystane. Złoże szacowano na 72 mld kubików, z których ponad 65 mld już wydobyto. Dodatkowe 20 mld metrów sześciennych to przy wykorzystaniu 20 mln kubików rocznie, jak w przypadku złóż lubaczowskich, zapas na tysiąc lat.

 

 

Komentarze
Popularne
Komentowane