Wiosna za pasem

Wiceministrowie odlatują, za to bociany przylatują. Był cyrk kijowski z afrykańskimi zebrami. Zebr z innych kontynentów nie mieli, ale posiłkowali się egzotyczną menażerią. Burmistrz Jarosławia spotyka się z narodem i śnieg stopniał. Wiosna blisko.

Trwają też spotkania w sprawie wymiany pieców na ekologiczne. Tu jednak należy podejść spokojnie, bo są to tylko przymiarki do planów. Na drogach coraz więcej aut osobowych zza wschodniej granicy opakowanych  styropianem, które jadąc na przejście wybierają trasę bez ograniczeń wysokościowych. Widać na Ukrainie sezon termomodernizacji już ruszył. Koło Przeworska, który 625 urodziny obchodził, wbili łopaty i wybudują łącznik. Powstanie też plac zabaw koło szpitala i ciąg pieszy też ma być tam nowy. W reszcie gmin jeszcze zimowa atmosfera. W niektórych stan hibernacji może się przedłużyć. Końcem lata ruszy wszędzie, bo zacznie się wyborczy galimatias.

   W Wiązownicy zapraszają na warsztaty rękodzielnicze. Pokażą jak zrobić palmę. Oczekujemy na sesję w gminie wiejskiej Radymno. Jest ciekawie, wesoło i bez biletów. Są gminy, w których sesje są nudne jak flaki z olejem. W Radymnie i Jarosławiu dbają o widzów i atrakcje zapewniają.  Dziury na drogach coraz większe. Potrafią pojawić się nawet jedna na drugiej.

   W ubiegły wtorek tuż przed godz. 13 nad jarosławskim ratuszem przeleciał klucz żurawi. Ptaki nawet obniżyły lot. Możliwe, że chciały przyjrzeć się atrakcjom miasta. Tylko chwileczkę zwolniły i poleciały dalej. Żurawie to ptaki światowe. Widocznie nic ciekawego nie zauważyły w mieście, które zapewnia, że jest nastawione na turystów i na zapewnieniach kończy.

   Jakby nie patrzeć wiosna coraz bliżej. Tylko czekać, a przyroda się rozbudzi i zaatakuje zielonością. Jak zawsze są wyjątki. Mamy samorządowców o tak dużej bezwładności, że nic ich nie ruszy. Są wśród nich tacy, którzy uważają, że wystarczy samo ich istnienie i naród powinien na rękach wybrańca nosić. Są też tacy, co z samym byciem mają problemy.

   My, zwykli ludzie, cieszymy się. Jest coraz cieplej, weselej i bardziej kolorowo. Dzień dłuższy. Nadziei więcej. Korzystajmy z wiosny. Z kolejnych pór roku też. Na przekór władzom.

Komentarze