Strażacy ochotnicy otrzymają nowy sprzęt

Autor: bk 23.03.2018 Nr: 12/2018
Torba ratownicza od kilku lat znajduje się na wyposażeniu wpisanej do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego jednostki OSP z Roźwienicy. Teraz podobny sprzęt otrzymają także inne jednostki OSP z terenu Gminy.
Torba ratownicza od kilku lat znajduje się na wyposażeniu wpisanej do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego jednostki OSP z Roźwienicy. Teraz podobny sprzęt otrzymają także inne jednostki OSP z terenu Gminy.

Strażacy Ochotnicy z całego kraju otrzymają nowy sprzęt sfinansowany ze środków Ministerstwa Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Wśród dofinansowanych OSP znalazły się również te z naszego terenu.

Torby ratownicze, defibrylatory, zestawy do tlenoterapii, aparaty oddechowe, a także agregat wodno-pianowy do zamontowania na wóz strażacki i inne narzędzia ratownicze otrzymają strażacy ochotnicy z jednostek OSP z terenu Gminy Roźwienica. To efekt dofinansowania, jakie samorząd otrzymał w ramach Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym prowadzonego przez Ministerstwo Sprawiedliwości.

– Sprzęt bardzo przyda się strażakom ochotnikom. Często są oni pierwsi na miejscu zdarzeń, udzielają pomocy rannym i poszkodowanym. Dzięki odpowiedniemu sprzętowi będą mogli robić to skuteczniej – mówi Dariusz Olejarski, komendant gminny OSP i strażak zawodowy PSP w Jarosławiu. Przyznając, że działające na naszym terenie jednostki OSP mają wyszkolonych strażaków, którzy będą umieli odpowiednio wykorzystać nowy sprzęt.

   Jak podkreśla Tomasz Kotliński, wójt Gminy Roźwienica samorząd stara się dbać o wyposażenie strażaków, na bieżąco inwestując w ich sprzęt. Dzięki dofinansowaniu uda się doposażyć jednostki o dodatkowe wyposażenie, które na pewno zostanie wykorzystane w niesieniu pomocy mieszkańcom Gminy. Na zakup sprzętu samorząd otrzyma blisko 110 tys. zł.

   Podobne dofinansowania z ministerialnego Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym otrzymało wiele polskich samorządów, w tym także inne gminy z naszego terenu. W marcu podpisały one umowy na podstawie, których otrzymają środki na zakupy dla OSP. Łącznie do 149 gmin z podkarpacia, trafi ok. 8,5 mln zł, a zakupiony za te środki sprzęt trafić ma do niemal 1 300 jednostek OSP.

 

Komentarze
Popularne
Komentowane