Druga edycja agro-targów już w czerwcu

Autor: bk 23.03.2018 Nr: 12/2018
W ubiegłorocznych Agro Targach udział wzięło ok. 20 tys. zwiedzających. Organizatorzy spodziewają się jeszcze większego zainteresowania, odbywającą się w czerwcu br. II edycją imprezy.
W ubiegłorocznych Agro Targach udział wzięło ok. 20 tys. zwiedzających. Organizatorzy spodziewają się jeszcze większego zainteresowania, odbywającą się w czerwcu br. II edycją imprezy.

Organizatorzy międzynarodowych Agro Targów Wschód spotkali się w ubiegłym tygodniu w Radymnie z samorządowcami i przedstawicielami mediów. Tematem spotkania była nadchodząca, druga edycja, cieszących się dużym zainteresowaniem wystawców i publiczności, imprezy.

Pierwsza edycja Agro Targów odbyła się na terenie naszego powiatu w ubiegłym roku. Ich pomysłodawcą i twórcą jest Stanisław Sawa, który doświadczenia w prowadzeniu gospodarstwa rolnego oraz spostrzeżenia zebrane podczas wizyt na targach w całej Europie postanowił połączyć z atutami naszego położenia między wschodem, a zachodem.

   W czerwcu tego roku na należącym do S. Sawy terenie położonym w pobliżu węzła autostrady A4 w okolicach Radymna, odbędzie się druga edycja imprezy, która w ubiegłym roku przyciągnęła ok. 20 tys. widzów oraz ok. 80 wystawców.

   W tym roku podczas targów zobaczymy wystawę najnowocześniejszych maszyn i urządzeń rolniczych, w tym także pokazy ich pracy w rzeczywistych warunkach polowych, a także wielu wystawców z branż związanych z nowoczesnym rolnictwem.

   Targi, dzięki ich strategicznemu położeniu są doskonałą okazją do spotkania zachodnioeropejskich producentów maszyn z klientami z Polski, Ukrainy oraz Słowacji. To także doskonały pomysł na spędzenie sobotniego i niedzielnego popołudnia.

   Targi, które patronatem objęli m.in.: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Marszałek Województwa Podkarpackiego, czy Rektor Uniwersytetu Rzeszowskiego, odbędą się w dniach 9 i 10 czerwca.

   W spotkaniu z dziennikarzami uczestniczyli także samorządowcy, którzy wspierają ważną dla naszego regionu inicjatywę: obejmujący imprezę patronatem Tadeusz Chrzan, starosta jarosławski; Bogdan Szylar, wójt Gminy Radymno; Krzysztof Składowski, wójt Gminy Żurawica oraz Bogusław Słabicki, wójt Gminy Orły.

 

Komentarze
Popularne
Komentowane
Najnowsze na Forum