Studiowałem na Azorach dzięki programowi Erasmus+

Autor: ek 23.03.2018 Nr: 12/2018
Vladyslav Talashchenko podczas studiów na University of the Azores (Portugalia) w ramach programu Erasmus+ (semestr zimowy 2017/2018)
Vladyslav Talashchenko podczas studiów na University of the Azores (Portugalia) w ramach programu Erasmus+ (semestr zimowy 2017/2018)

– Nauczyłem się niezależności, stając się bardziej dojrzałym wewnętrznie i tolerancyjnym. Chciałem się sprawdzić, poznając swoje możliwości. Jestem z siebie zadowolony, gdyż osiągnąłem postawione przed sobą cele. Przeszedłem pewnego rodzaju przemianę, jeśli chodzi o plany na przyszłość – mówi o swoim pobycie na portugalskim uniwersytecie Vladyslav Talashchenko, student PWSTE w Jarosławiu.

Relacja studenta turystyki i rekreacji Państwowej Wyższej Szkoły Techniczno-Ekonomicznej w Jarosławiu ze studiów na portugalskim Uniwersytecie Azorów w ramach programu Erasmus+.

 

Piąty semestr studiowałem na Azorach w University of Azores w Portugalii. Pomógł mi w tym program Erasmus+ działający w PWSTE w Jarosławiu i Dział Współpracy Międzynarodowej, kierowany przez Panią Magdalenę Bojarską. Moje oczekiwania zostały w pełni spełnione. Wszystko było na najwyższym poziomie. Wyspa San Miguel, gdzie mieszkałem, to raj na ziemi i najlepsze miejsce dla tych, którzy lubią aktywnie i ciekawie spędzać czas. Administracyjne centrum wyspy, miasto Ponta Delgada, jest bardzo piękne.

Warunki w znajdującym się w pobliżu uniwersytetu akademiku są rewelacyjne. Każdy ma 1-osobowy pokój. Akademik zdobył wiele nagród za unikalną architekturę, a sam uniwersytet znajduje się pośrodku dużego ogrodu botanicznego. W kampusie panuje optymistyczna atmosfera ,co nie przeszkadza być skupionym. Można tam znaleźć wszystko co jest potrzebne studentowi. Studiowałem w języku angielskim. Zajęcia praktyczne były bardzo ciekawe, a wykładowcy i koledzy ze studiów otwarci i chętni do pomocy.   

   Harmonogram pozwala znaleźć czas na atrakcje. Student ma możliwość pracować w uczelni kilka godzin w tygodniu, za co otrzymuje darmowe zakwaterowanie lub różnego rodzaju zniżki. Życie na wyspach jest tańsze niż na kontynencie, dlatego stypendium otrzymane z programu Erasmus+ pokrywało wszystkie moje wydatki. Bardzo polecam to miejsce każdemu studentowi, szczególnie tym, którzy studiują w Instytucie Stosunków Międzynarodowych.

Oceniając z perspektywy, stwierdzam, że zalet wyjazdu było mnóstwo. Do najważniejszych należy rozwój własnej osobowości.

Po studiach planuję wyjazd na praktykę, także w ramach Erasmusa+ już jako absolwent!

– Erasmus+ to niezapomniana przygoda, nawiązanie nowych znajomości z całej Europy, podszkolenie języka oraz ważne doświadczenie zawodowe i życiowe! Oferta skierowana jest do studentów, którzy ukończyli I rok studiów I stopnia oraz osiągnęli dobre wyniki w nauce i znają języki obce. Dzięki programowi Unii Europejskiej mają oni szansę na realizację części studiów w jednej z zagranicznych uczelni partnerskich z: Niemiec, Portugalii, Hiszpanii, Czech, Słowacji, Rumunii, Francji, Litwy, Łotwy, Chorwacji, Włoch i Wielkiej Brytanii, z którymi Państwowa Wyższa Szkoła Techniczno-Ekonomiczna im. ks. Bronisława Markiewicza w Jarosławiu podpisała umowy o współpracy.

Wyjechać można także na zagraniczną praktykę. Dział Współpracy Międzynarodowej zaprasza studentów wszystkich kierunków PWSTE w Jarosławiu do skorzystania z możliwości realizacji części studiów w zagranicznych uczelniach w ramach programu ERASMUS+. W rozpoczynającym się letnim semestrze aż 17 kolejnych osób wyjechało na zagraniczne studia. Wśród wybieranych krajów największym zainteresowaniem cieszą się Hiszpania i Portugalia – informuje Magdalena Bojarska, kierownik Działu Współpracy Międzynarodowej i rzecznik prasowy jarosławskiej uczelni.

 

Komentarze
Popularne
Komentowane
Najnowsze na Forum