Grali tylko nieliczni

Autor: ts 23.03.2018 Nr: 12/2018

Piłka nożna III liga: Powrót zimy spowodował, że na ligowe boiska zgodnie z planowanymi terminami wybiegli tylko nieliczni. Większość pojedynków w różnych klasach rozgrywkowych została przełożona.

Wólczanka Wólka Pełkińska - MKS Trzebinia 5-2 (0-2)

Bramki: 0:1 Majcherczyk 20, 0:2 Porębski 27, 1:2 Walat 54, 2:2 Pietluch 63, 3:2 Walat 83, 4:2 Czyrny 89, 5:2 Pietluch 90+2.

Wólczanka: Smoleń ż – Podstolak, Wrona, Walat, Flak – Kocur (90 Wątróbski), Hul (62 Khorolsky), Lech, Gwóźdź (46 Pietluch), Szewc (88 Czyrny) – Jurczak (76 Wiącek).

MKS: Wróbel – Michalec, Chlebda ż, Cichy, Jagła (61 Stokłosa) – Kowalik, Górka ż (69 Kłusek), Porębski (86 Rogóż), Majcherczyk, Świątek ż – Sołtys (80 Stanek).

Sędziował Kozłowski (Lublin). Widzów 100.

Spotkanie rozgrywane było w ekstremalnych warunkach. Ci którzy zdecydowali się odwiedzić stadion Wólczanki w przenikliwie zimną sobotę oglądali dwa oblicza pojedynku. W pierwszej połowie zdecydowanie lepiej prezentowała się drużyna z Trzebini. Po golach Majcherczyka i Porębskiego objęła dość nieoczekiwanie dwubramkowe prowadzenie. Na drugą połowę Wólczanka wyszła zupełnie odmieniona. Gospodarze szybko zaczęli odrabiać straty a sygnał do natarcia w 54 minucie pięknym uderzeniem w „okienko” dał Tomasz Walat. Rywale zupełnie się pogubili natomiast miejscowi szli za ciosem. Wyrównał Krzysztof Pietluch a potem trafiali jeszcze Walat, Dawid Czyrny i znowu Pietluch. – Wróciliśmy z piekła do nieba – podsumował Grzegorz Sitek, trener Wólczanki.

Podhale Nowy Targ – Karpaty Krosno 0-0. Pozostałe mecze zostały odwołane.