Artyści dla Miśki

Autor: bk 30.03.2018 Nr: 13/2018
Artyści dla Miśki
Fot. facebook.com/michalinavssma/

Ponad 6 tys. zł udało się zebrać na leczenie małej Michalinki z Przeworska podczas akcji zorganizowanej w galerii Miejskiego Ośrodka Kultury w Przeworsku. Środki te pomogą rodzicom dziewczynki w walce z rdzeniowym zanikiem mięśni (SMA), na który cierpi ich córeczka.

O losie małej Michalinki pisaliśmy w październiku ub.r. Córeczka pani Joanny i pana Radosława urodziła się, jako zdrowe, radosne maleństwo. Jednak zaledwie po 4 tygodniach przyszła straszna diagnoza.

– Zaniepokoiliśmy się, gdy Michalina miała miesiąc i położona na brzuszku nie próbowała podnosić główki. Miała dużo czasu na opanowanie tej umiejętności, ale to nasze pierwsze dziecko i troszeczkę byliśmy przewrażliwieni. Asia umówiła nas z rehabilitantką, żeby sprawdzić czy na pewno z niunią wszystko w porządku. Tam właśnie na wizycie usłyszeliśmy, że malutka ma obniżone napięcie mięśniowe. Potem nastąpiła lawina zdarzeń – opowiadał w ubiegłym roku Radosław Kułakowski, tata dziewczynki.

   Rodzina oraz znajomi i przyjaciele włączyli się w walkę z chorobą. Niestety wszyscy muszą przygotować się na długotrwałe i kosztowne leczenie małej Michalinki. Przez kolejne miesiące akcja pomocy małej bohaterce, dzielnie walczącej z chorobą, rozrastała się co raz bardziej.

   W niedzielę, 18 marca w galerii Miejskiego Ośrodka Kultury w Przeworsku odbyło się spotkanie pod hasłem „Artyści dla Miśki”. Uczestniczący w akcji mieli okazję wysłuchać koncertu zespołu „JAK”, w ten dzień odbył się także finisarz wystawy, podczas którego można było zakupić wystawiane prace artystów. Dzięki hojności ofiarodawców w niedzielę udało się zebrać kwotę blisko 6,4 tys. zł. Środki te pomogą Michalince w walce z nieuleczalną chorobą.

   Spotkanie „Artyści dla Miśki”nie było ostatnią tego typu akcją. W dniach 23-25 marca odbył się Wielkanocny Kiermasz Pracowniczy, z którego dochód również przekazany został na leczenie dziewczynki.

   Bieżące informacje dotyczące zbiórki śledzić można na profilu na facebook`u: Michalina vs SMA. Mecz o życie.

   Tam znaleźć można także dane, pod którymi przekazać można środki na leczenie dziewczynki.

 

Komentarze
Popularne
Komentowane
Najnowsze na Forum