4 tys. młodych wiernych przyjechało do Radymna

Autor: bk 30.03.2018 Nr: 13/2018
4 tys. młodych wiernych przyjechało do Radymna

– Młodzież to jest siła Kościoła, to jest nadzieja Kościoła. Wy dziś jesteście nadzieją na ożywienie Kościoła – mówił do młodzieży zgromadzonej w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Radymnie, abp Józef Michalik podczas piątkowego nabożeństwa „Wieczernik”, które rozpoczęło tegoroczne Spotkanie Młodych Archidiecezji Przemyskiej.

XXV edycja Spotkania Młodych Archidiecezji Przemyskiej zgromadziła ok. 4 200 wiernych, którzy gościnę znaleźli w domach mieszkańców Radymna, Ostrowa, Skołoszowa i Świętego (gm. Radymno).

   Spotkanie rozpoczęło się w piątek 23 marca od odbywającej się równolegle w 3 kościołach, celebracji nabożeństwa Wieczernik. Tego wieczora przybyłą młodzież przywitali i wprowadzili w nastrój modlitwy i rozważania kapłani którym przewodniczyli: abp Adam Szal, metropolita przemyski, abp Józef Michalik oraz bp Stanisław Jamrozek.

   W trakcie kolejnych spotkań młodzież prowadziła rozważania na temat obecności wiary i Ducha Świętego w ich codziennym życiu, a szczególną intencją tegorocznej edycji spotkania była modlitwa za ojczyznę, związana z przypadającą na ten rok setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości.

 

Uroczystości Niedzieli Palnowej

Zwieńczeniem Spotkania Młodych był obrzęd poświęcenia palm, którego dokonał abp A. Szal na placu przy kościele św. Wawrzyńca w Radymnie (w niedzielę, 25 marca). Następnie po odczytaniu Ewangeli mówiącej o wjeździe Jezusa do Jerozolimy, procesja z palmami przeniosła się na plac przy Urzędzie Miasta Radymna.

   Tutaj odbyła się Eucharystia, podczas której Metropolita Przemyski przypominał, że podobnie jak Jezus i Maryja, młodzi ludzie powinni zawierzyć się Bogu Ojcu i dbać o głęboką relację pogłebiającą wiarę. Abp A. Szal przywołał słowa papieża Franciszka, który mówił o powołaniu, czyli byciu wezwanym przez Boga. Ksiądz Arcybiskup podkreślał, że dla młodzieży powołaniem takim powinno być uczestnictwo w grupach, ruchach i wspólnotach chrześcijańskich, które ma być świadectwem dla innych. Przypominał także o obowiązku mądrego i odpowiedzialnego podejścia do Ojczyzny.

 

Górzyste miejsce kolejnego spotkania

Na zakończenie odkryto także tajemnicę dotyczącą miejsca kolejnego XXVI już Spotkania Młodych Archidiecezji Przemyskiej. Na górzystą ziemię zaprosił młodzież ks. Stanisław Siuzdak, proboszcz parafii pw. św. Marii Magdaleny w Dukli, która będzie gospodarzem przyszłorocznego spotkania. Zaproszenie skierowano także do młodzieży ze Słowacji i Węgier.

 

 

Komentarze
Popularne
Komentowane
Najnowsze na Forum