Otworzyli serca i domy

Autor: bk 30.03.2018 Nr: 13/2018
Rodzina państwa Duda (na górze od prawej): Augustyn, Zuzanna, Jan, Aleksander i Marzena, przyjęła uczestniczki spotkania z Leżajska i Wierzawic: (na dole od prawej): Ewa, Joanna, Angelika, Dominika, Wiolette oraz (na górze od lewej): Magdalena i Sabina.
Rodzina państwa Duda (na górze od prawej): Augustyn, Zuzanna, Jan, Aleksander i Marzena, przyjęła uczestniczki spotkania z Leżajska i Wierzawic: (na dole od prawej): Ewa, Joanna, Angelika, Dominika, Wiolette oraz (na górze od lewej): Magdalena i Sabina.

– Bardzo cieszymy się, że możemy przyjąć do naszego domu grupę młodych osób. Podzielimy się z nimi naszą gościnnością i wiarą – mówiła tuż przed przyjazdem młodzieży – uczestników Spotkania Młodych Archidiecezji Przemyskiej, Marzena Duda, z Ostrowa (Gm. Radymno). Rodzina pani Marzeny podobnie jak wiele rodzin z Radymna, Ostrowa, Skołoszowa i Świętego postanowiła zapewnić schronienie i nocleg młodym ludzim, których ok. 4,2 tys. przyjechało na XXV SMAP.

– Przeżywamy obecnie okres Wielkiego Postu. Jest to dobry czas na okazanie miłosierdzia przybywającym do naszych miejscowości młodym ludziom – dodaje Marzena Duda. Dodając, że ma nadzieje, że również jej synowie, którzy są ministrantami również będą przyjęci z gościnnością, kiedy sami zdecydują się uczestniczyć w wydarzeniach, takich jak spotkanie młodych naszej archidiecezji.

   Nocleg w domu państwa Duda znalazło 7 dziewczyn, które na SMAP przyjechały z Leżajska i Wierzawic. Jak podkreślały, dla nich spotkanie młodych to przede wszystkim wspaniała atmosfera i możliwość spotkania się w tych szczególnych okolicznościach z rówieśnikami z terenu całej archidiecezji.

 

Podziękowanie dla mieszkańców i duszpasterzy

Trud, jaki mieszkańcy wnieśli w organizację spotkania docenił m.in. Krzysztof Roman, burmistrz Radymna. Podkreślając, że Ksiądz Arcybiskup postawił przed nimi ogromne wyzwanie, któremu bardzo dobrze udało się sprostać.

   W imieniu organizatorów podziękowania na ręce abpa A. Szala złożył ks. prałat Czesław Jaworski, proboszcz parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Radymnie. Doceniając zaangażowanie Ks. Arcybiskupa i wiarę, że tak duże wydarzenie zostanie odpowiednio zorganizowane przez społeczność ziemii radymiańskiej.

   Pochwał dla mieszkańców nie szczędził również Bogdan Szylar, wójt Gminy Radymno, na terenie której także zatrzymali się młodzi uczestnicy SMAP. Podkreślając gościnność i rodzinną atmosferę, jaką otoczyli przybyłych, a także wsparcie i duchowe przewodnictwo, jakim obdarzyli ich miejscowi księża.

   Dla wielu przybyłych osób, była to pierwsza wizyta na naszym terenie. Dzięki odpowiedniej organizacji i zaangażowaniu wielu osób z pewnością wyniosą oni ze spotkania wiele wartościowych przeżyć oraz miłych wspomnień.

Komentarze
Popularne
Komentowane
Najnowsze na Forum