Powalczy o tytuł „Wójta Roku”

Autor: 30.03.2018 Nr: 13/2018
Powalczy o tytuł „Wójta Roku”

Kapituła konkursu „Wójt Roku 2017” z grona zgłoszonych kandydatów wybrała finałową dziesiątkę wójtów, którzy wykazali się największymi osiągnięciami w pracy na rzecz swojej gminy. Wśród nich jest włodarz gminy Tryńcza Ryszard Jędruch.

Konkurs na „Wójta Roku” od kilkunastu lat cieszy się dużym zainteresowaniem środowisk samorządowych oraz widzów Telewizji Polskiej. Służy promowaniu ludzi, którzy przyczyniają się do rozwoju polskich wsi i małych miejscowości.

Wójt Gminy Tryńcza Ryszard Jędruch w samorządzie działa od 1990 r., a od 2002 r. jest wójtem gminy i z powodzeniem pełni tę funkcję. Przez te wszystkie lata wykazał się umiejętnością zdobywania i wykorzystania funduszy zewnętrznych, prężnie rozwijał infrastrukturę drogową, wodociągową, notował sukcesy w oświacie, kulturze i sporcie, co zresztą znajduje potwierdzenie w wielu zdobytych certyfikatach, statuetkach i tytułach.

   Wójt ceni sobie nade wszystko aktywność fizyczną i turystykę. Promuje na wiele sposobów urokliwe zakątki gminy, imprezy plenerowe, spływy kajakowe Wisłokiem, miejsca kultu religijnego i historyczne. Z równie dużym zaangażowaniem podchodzi do pielęgnowania lokalnych tradycji.

   Głosowanie poprzez SMS na wybranych kandydatów konkursu „Wójt Roku 2017” oraz prezentacja ich sylwetek na antenie TVP1 jest prowadzona od 26 marca do 9 kwietnia br. Zwycięzca zostanie wyłoniony 21 kwietnia.

Komentarze
Popularne
Komentowane