10 osób w szpitalu. Zderzenie czterech pojazdów

Autor: Erka 06.04.2018 Nr: 14/2018
Dwukrotnie uderzone audi zostało poważnie zniszczone
Dwukrotnie uderzone audi zostało poważnie zniszczone
Fot. KPP Jarosław

Osiemnastolatek jadący audi od strony Przemyśla zamierzając skręcić w lewo, najprawdopodobniej wymusił pierwszeństwo na nadjeżdżającym od strony Jarosławia busie. Doszło do zderzenia.  W odbite audi z dużą siłą uderzyła honda civic również nadjezdżająca od strony Przemyśla, a bus najechał na hyundaia nauki jazdy, który oczekiwał na możliwość włączenia się do ruchu z drogi podporządkowanej.

   W wypadku, do którego doszło w przedświąteczny czwartek na obwodnicy Radymna, przy skrzyżowaniu z drogą prowadzącą w stronę Chłopic około godz. 16.30, ucierpiało aż 10 osób. Poszkodowani trafili do szpitali w Jarosławiu, Przeworsku i Rzeszowie. Część z nich już opuściła szpital. Droga krajowa nr 77 i 94 była przez kilka godzin zablokowana.

 

- W działaniach na miejscu zdarzenia brało udział 5 zespołów ratownictwa medycznego, z czego 2 specjalistyczne i 3 podstawowe z rejonu jarosławskiego i przemyskiego. W akcji uczestniczyły 4 zastępy Państwowej Straży Pożarnej oraz 3 Ochotniczej Straży Pożarnej. Stan poszkodowanych lekarze określają jako stabilny – informowała tuż po zdarzeniu Małgorzata Waksmundzka-Szarek, rzecznik prasowy wojewody podkarpackiego. – Poszkodowanym zapewnino pomoc psycholgiczną – dodaje.

-Wstępnie ustalono, że 18-latek z Radymna kierujący audi A4, jadąc od strony Przemyśla, skręcając w lewo, najprawdopodobniej wymusił pierwszeństwo na kierującym busem marki Mercedes. W wyniku uderzenia kierujący busem najechał na hyundaia nauki jazdy, który oczekiwał na możliwość włączenia się do ruchu z drogi podporządkowanej. Pojazd nauki jazdy dachował w rowie. Kierowca audi, po zderzeniu się z busem, z dużą siłą uderzył w jadącą od strony Przemyśla hondę civic. Kierująca hondą, 40-letnia mieszkanka Jarosławia, straciła panowanie nad pojazdem i wjechała w przydrożne zarośla – opisuje kom. Marta Gałuszka, oficer prasowy KPP w Jarosławiu.

   Do szpitali trafili wszyscy kierujący oraz 6 pasażerów. Na leczeniu pozostał 18-letni kierowca audi i 17-letni pasażer. Podróżująca z nimi 18-latka po badaniach opuściła szpital. 17-letnia kursantka z samochodu nauki jazdy została tylko opatrzona, a podróżujący z nią 26 –latni instruktor pozostał w szpitalu. - Ranny został także 36-latek kierujący busem. Pojazdem tym podróżowało troje pasażerów, w szpitalu przebywa dwoje z nich, 29-letni mężczyzna i 35-letnia kobieta. Trzecia pasażerka po opatrzeniu opuściła szpital – informuje M. Gałuszka.

Wszyscy kierujący byli trzeźwi.

Komentarze
Popularne
Komentowane
Najnowsze na Forum