Gościli w Wielkiej Brytanii

Autor: ek 06.04.2018 Nr: 14/2018
16 uczniów z Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących odbyło dwutygodniowe praktyki w Anglii.
16 uczniów z Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących odbyło dwutygodniowe praktyki w Anglii.

16 uczniów z Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących odbyło dwutygodniowe praktyki w Anglii w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Po kilkutygodniowych przygotowaniach obejmujących zagadnienia z języka angielskiego oraz przedmiotów zawodowych uczniowie rozpoczęli praktyki w angielskim mieście Plymouth. Przez dwa tygodnie pod okiem angielskiego instruktora zgłębiali zagadnienia z montażu komputerów, konfigurowania sprzętu komputerowego i oprogramowania, obsługi oprogramowania użytkowego, projektowania sieci komputerowej, montażu okablowania strukturalnego, instalacji komputerów i innych urządzeń sieciowych oraz administracji sieci komputerowych. Zajęcia odbywały się obowiązkowo w języku angielskim, co obejmowało również prywatne rozmowy pomiędzy uczniami.

Młodzież zakwaterowana była wśród angielskich rodzin, co stanowiło doskonałą okazję do podszlifowania języka. Bardzo ciekawym zwyczajem były codzienne obiadokolacje, w których uczestniczyły angielskie rodziny. Dzięki temu uczniowie znacznie podnieśli swoje kompetencje językowe oraz nabrali pewności siebie. W wolnym czasie mieli oni również możliwość poznania się ze swoimi rówieśnikami oraz zwiedzania miasta oraz okolic. Po zakończeniu praktyk uczniowie otrzymali prestiżowe certyfikaty.

 

Komentarze
Popularne