Tygrysy były najlepsze

Autor: 06.04.2018 Nr: 14/2018
Zwycięskie Tygrysy.
Zwycięskie Tygrysy.
Fot. CKSiR

Z okazji Dnia Matematyki obchodzonego w Polsce 12 marca, Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji „Sokół” w Sieniawie zorganizowało 19 marca Międzyszkolny Konkurs Matematyczny.

Do rywalizacji przystąpiło sześć trzyosobowych drużyn, reprezentujących szkoły podstawowe z terenu gminy Sieniawa, które wybrały dla siebie nazwy: Czerwone Cyferki – SP Czerwona Wola, Czynniki α, β, γ – SP Sieniawa, FC Rudka – SP Rudka, Matematycy – SP Dobra, Mathematic Club – SP Wylewa i Tygrysy – SP Sieniawa.

   Zawodnicy zmierzyli się z zadaniami matematycznymi, które wymagały od nich wiedzy matematycznej oraz logicznego myślenia, rozwiązywali sudoku oraz zmierzyli się z puzzlami tangram, które, jak się okazało, były nie lada wyzwaniem. Ostatecznie najlepsi okazali się członkowie drużyny Tygrysów. Drugie miejsce zajęła grupa Czynniki α, β, γ, a trzecie Mathematic Club. Pozostałe ekipy zakończyły rywalizację ex aequo na czwartm miejscu. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwało jury w składzie Danuta Majcher i Dorota Gancarz-Pich. Na zakończenie wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i drobne upominki.

Komentarze
Popularne