Wielkanocne spotkania seniorów

Autor: 06.04.2018 Nr: 14/2018
Przedświąteczne śniadania dla osób starszych w gm. Tryńcza.
Przedświąteczne śniadania dla osób starszych w gm. Tryńcza.

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Tryńczy 26 i 27 marca zorganizował cztery przedświąteczne Śniadania Wielkanocne w WDK w Ubieszynie, Gorzycach, Jagielle i Gniewczynie Trynieckiej. To już od lat tradycja spotkań przy świeconym jajku i wyjątkowy czas dla seniorów, kiedy mogą wspólnie cieszyć się zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi.

Wraz z seniorami przy stołach usiedli goście honorowi: wójt Ryszard Jędruch, sekretarz UG Magdalena Rachfał, przewodniczący Rady Gminy Stanisław Wielgos oraz radni Dariusz Kasper, Leszek Flak, Tadeusz Korpeta, Henryk Machała, Danuta Mucha, Zbigniew Gurak, sołtysi Maria Kluczkowska, Elżbieta Sobala, Helena Mazur, Grzegorz DrzystekEdward Niemiec i Roman Kozyra.

Z okazji nadchodzącej Wielkanocy m.in. od wójta R. Jędrucha i kierownika GOPS w Tryńczy Karoliny Ziółkowskiej popłynęły ciepłe, świąteczne życzenia dla seniorów. Wspólne spotkanie umiliły występy artystyczne dzieci ze szkół w Ubieszynie i Jagielle oraz zespołu „Dolanie” z Gniewczyny Trynieckiej.

   Po występach, zgromadzeni goście zasiedli do śniadania, by w świątecznej atmosferze podzielić się jajkiem i smakować tradycyjnych, wielkanocnych potraw przygotowanych przez gospodynie z KGW w Ubieszynie, Gorzycach, Jagielle i Gniewczynie Trynieckiej. Na koniec goście otrzymali świąteczne stroiki przygotowane przez panie z Koła Rękodzielniczego działającego przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Tryńczy.

 

Komentarze
Popularne