Skarbnik miasta zrezygnowała z funkcji

Autor: 06.04.2018 Nr: 14/2018
Radny Maciej Szewczyk (w środku) brak wcześniejszej informacji o zmianie na jednym z ważniejszych stanowisk w mieście, uważa za niepoważne traktowanie Rady.
Radny Maciej Szewczyk (w środku) brak wcześniejszej informacji o zmianie na jednym z ważniejszych stanowisk w mieście, uważa za niepoważne traktowanie Rady.

Anna Dąbek nie jest już skarbnikiem w Urzędzie Miasta Przeworska. Rezygnację złożyła w styczniu z powodów osobistych, ale uchwała odwołująca ją ze stanowiska, trafiła pod obrady w minionym tygodniu. Radni z Klubu Prawa i Sprawiedliwości pytają, dlaczego dowiadują się o tak poważnych zmianach dopiero teraz.

–  Mamy 27 marca a pismo wpłynęło15 stycznia, spotykaliśmy się wcześniej na sesjach i nie było o tym ani słowa – zauważył radny Maciej Szewczyk.

   Tejże uwadze zawtórował przewodniczący Rady Miasta Tomasz Kojder.

Nic nie stało na przeszkodzie, aby pani skarbnik kontynuowała pracę, a Rada o całym fakcie wiedziała. Skarbnik to kluczowy pracownik samorządu i nie rozumiem, dlaczego zostało trzymane to w tajemnicy. O sprawie dowiedziałem się 19 marca przygotowując wysyłkę materiałów na sesję i nie ukrywam, że było to dla mnie ogromne zaskoczenie.

   Radnym nie umknął również fakt nieprzeprowadzenia konkursu na stanowisko, byli zainteresowani również czy A. Dąbek nadal będzie pracownikiem samorządu i kwestią jej zarobków. Burmistrz zapewnił, że wszystko odbyło się zgodnie z procedurami.

Ja decyduję o tym, co się dzieje w urzędzie jeśli chodzi o finanse publiczne. Ustaliliśmy z panią skarbnik, że najbliższy możliwy termin odsunięcia od pełnionej funkcji to termin zamknięcia sprawozdawczości finansowej za rok 2017, czyli 31 marca i tak uczyniłem. Kolejna kwestia była taka, że musiałem podjąć starania, by obsadzić tę funkcję. Procedura powoływania skarbnika jest jednoznaczna – decyduje Rada na wniosek burmistrza. Nie posiłkowałem się konkursem, bo znalazłem osobę na terenie miasta, która mogłaby tę funkcje pełnić – zauważył L. Kisiel.

   Rada za odwołaniem skarbnika zagłosowała jednogłośnie. A. Dąbek po odwołaniu w dniu 31 marca, wróciła na poprzednie stanowisko inspektora w referacie finansowo-księgowym i jak zapewnia burmistrz, jej wynagrodzenie będzie odpowiednio niższe. Na stanowisku skarbnika zastąpi ją Dorota Jarosz, pełniąca ostatnio funkcję głównej księgowej w SP 1 w Przeworsku.

 

Komentarze
Popularne
Komentowane
Najnowsze na Forum