Wiosenne porządki trwają

Autor: ek 06.04.2018 Nr: 14/2018
PGKiM kompleksowo sprząta ulice miejskie i powiatowe.
PGKiM kompleksowo sprząta ulice miejskie i powiatowe.

Po śniegu praktycznie nie ma już śladu. Jednak to, co wyłoniło się spod warstwy białego puchu, pozostawia sobie wiele do życzenia. Stosy śmieci, psie odchody i zalegające zwały piachu, to obraz nie jednej ulicy.

– Walające się torby foliowe czy leżące w wielu miejscach niedopałki papierosów nie zniesmaczają jednak tak bardzo, jak znajdujące się na chodniku psie odchody. Proszę zobaczyć, jak wygląda ulica Paderewskiego, czy Legionów, przy którym znajduje się miejscowe przedszkole. Czy naprawdę właściciele czworonogów nie poczuwają się do obowiązku sprzątania po swoim pupilu, by uczęszczające tam maluchy nie musiały patrzeć na to wszystko? – pyta babcia 4-letniego Kubusia.

Zmorą niejednej ulicy są również tony piachu, które w zimie chroniły nas przed upadkiem, a teraz tworzą warstwę brudu i błota.

   Jak się jednak okazuje, porządki związane z pozimowym sprzątaniem ulic już dawno ruszyły. Ich przerwanie spowodował jednak nagły nawrót zimy. Obecnie prace są kontynuowane.

– Ich wykonawcą jest Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Jarosławiu, który kompleksowo sprząta ulice miejskie i powiatowe – mówi Janusz Obłoza, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Jarosławiu.

Oczyszczanie ulic obejmuje usuwanie pozostałego po zimowych działaniach piasku i soli, które zgromadziły się przy krawężnikach ulic.

– Prace te prowadzone są na zasadzie „od centrum do zewnątrz” – dlatego w pierwszej kolejności sprzątane są ulice w centrum miasta i stopniowo przechodzą do kolejnych ulic – mówi Hubert Ochmański, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Jarosławia.

 

Nie wszystkie tereny posprząta PGKiM

Nasi Czytelnicy alarmują również o zalegających liściach przy ul.3 Maja i Żołnierskiej. Niestety jest to teren prywatny i trudno w tej sprawie cokolwiek zrobić. Jednak, jest na to jakiś sposób. W przypadku, gdy zarządca terenu np. spółdzielnia, wspólnota mieszkaniowa czy prywatny właściciel posesji nie śpieszy się z uprzątnięciem terenu, może on zostać ukarany stosownym mandatem przez Straż Miejską.

 

Komentarze
Popularne
Komentowane
Najnowsze na Forum