Wygrali konkurs i spotkali się z pisarką

Autor: 06.04.2018 Nr: 14/2018
Na spotkaniu z jedną z ulubionych pisarek dla dzieci.
Na spotkaniu z jedną z ulubionych pisarek dla dzieci.

Uczniowie z Ubieszyna wygrali ogólnopolski „Piernikowy Konkurs” i w nagrodę spotkali się na warsztatach z Joanną Krzyżanek, autorką serii książek o Cecylce Knedelek, która wraz z Wydawnictwem Debit konkurs zorganizowała.

Autorka Joanna Krzyżanek przyjechała do Ubieszyna w piątek, 16 marca, by osobiście wręczyć nagrody zwycięzcom i przeprowadzić ciekawe warsztaty pt. „Smaczna podróż do Starego Knedelkowa, czyli spotkanie z Cecylką, Ignasiem, gąską Walerką i psem Kminkiem”, w których uczestniczyli wszyscy uczniowie szkoły, dzieci z oddziału przedszkolnego i nauczyciele, łącznie z dyrektorem Jadwigą Gwóźdź. Podczas wszystkich zajęć, pisarce towarzyszyła redaktorka Karolina Szafrańska-Bąk. Po udanych warsztatach, okraszonych wesołymi opowieściami pisarki, każdy uczestnik spotkania mógł wykazać się zdolnościami plastycznymi wykonując wachlarz z wesołą gąską i już na koniec, otrzymać autograf zarówno na swojej pracy, jak i zakupionych książkach. Równie ciekawe okazały się warsztaty kulinarne, przeprowadzone dla zwycięskiej klasy I.

   W zajęciach uczestniczyli również dyrektorzy zaprzyjaźnionych bibliotek: Marzena Rydzik z Gminnej Biblioteki Publicznej w Tryńczy i Henryk Prochowski, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Przeworsku.

 

Komentarze
Popularne
Komentowane
Najnowsze na Forum