Jarosław bez kina

Autor: ek 06.04.2018 Nr: 14/2018 1
Prace remontowe trwają.
Prace remontowe trwają.

Końcem marca jarosławskie kino „Ikar” zostało zamknięte. Sytuację tę spowodowały prace remontowe, które są obecnie prowadzone w Miejskim Ośrodku Kultury. Kino czynne będzie dopiero we wrześniu.

Z troski o bezpieczeństwo odwiedzających jedyne działające dotychczas w naszym mieście kino zostało zamknięte. Sytuacja ta spowodowana jest prowadzonym w obiekcie remoncie, który ruszył początkiem marca.

– To około 4-milionowa inwestycja obejmująca m.in. zagospodarowanie piwnic, budowę klatki schodowej z windą oraz odtworzenie wykuszu od strony zachodniej. Remont i adaptacja pomieszczeń w piwnicach obiektu pozwolą instytucji na poszerzenie oferty kulturalnej, jak również ułatwią korzystanie z niej osobom niepełnosprawnym – mówi Hubert Ochmański, rzecznik prasowy Burmistrza.

   Ze względu na charakter prowadzonych prac od 26 marca sala widowiskowo-kinowa została wyłączona z użytkowania. Kino powróci najprawdopodobniej, aż we wrześniu. Na ten czas kinomani zmuszeni będą udać się do pobliskiego nam Przeworska lub Przemyśla. Przed laty w mieście działało kilka kin. Pamięta to niejeden mieszkaniec naszego miasta. Dziś przypominają o nich jedynie budynki, które od około dwudziestu lat mają zupełnie inne przeznaczenie.

   W MOK niedostępne jest nie tylko kino. Nie odbywają się tam również niektóre imprezy, warsztaty, przeglądy czy konkursy. Częściowo oferta MOK realizowana jest w innych znajdujących się na terenie miasta instytucjach kulturalnych, a część nadal odbywa się w MOK.

Komentarze
Popularne
Komentowane
Najnowsze na Forum