OSP zostaje w starej remizie

Autor: bk 13.04.2018 Nr: 15/2018
Radni wraz w wójtem Andrzejem Czyżem obejrzeli obecną siedzibę OSP. Większość z nich zgodziła się, że już teraz strażacy mają dobre warunki.
Radni wraz w wójtem Andrzejem Czyżem obejrzeli obecną siedzibę OSP. Większość z nich zgodziła się, że już teraz strażacy mają dobre warunki.

Strażacy z OSP w Chłopicach chętnie przenieśliby swoją siedzibę do dawnego budynku SKR, pustego od czasu kiedy przestał tam funkcjonować ośrodek zdrowia. Liczą, że na urządzenie nowej remizy wystarczyłoby ok. 110 tys. zł. Zdaniem władz Gminy koszty te byłyby, co najmniej 3-krotnie większe, a na teren po dawnym SKR jest kupiec.

Propozycja Wawrzyńca Kościka, komendanta Ochotniczej Straży Pożarnej w Chłopicach dotycząca przeniesienia siedziby OSP z budynku Urzędu Gminy do zabudowań po byłym SKR, znajdujących się w pobliżu nowego budynku Szkoły Podstawowej, była tematem długiej dyskusji podczas posiedzenia komisji, jak i obrad sesji Rady Gminy.

   Zdaniem komendanta koszt remontu i dostosowania budynku nowej siedziby wyniósłby ok. 110 tys. zł (w tym 30 tys. zł na projekt) i można by jego finansowanie podzielić na 3 lata.

   Za pomysłem przeniesienia OSP opowiedziała się m.in. Anna Baran, sołtys wsi Chłopice, argumentując, że nowa siedziba umożliwi dalszy rozwój jednostki.

   Andrzej Czyż, wójt Gminy Chłopice wyjaśniał, że z kosztorysu przygotowanego przez zajmujących się inwestycjami pracowników urzędu, koszt niezbędnych prac to ok. 300 tys. zł.

   Dodatkowo wójt wyjaśniał radnym, że terenem po dawnym SKR zainteresowany jest inwestor, który chciałby kupić gminną nieruchomość i otworzyć w tym miejscu obiekt handlowy, który dałby nowe miejsca pracy wpływy do gminnej kasy.

   Ostatecznie, po obejrzeniu dotychczasowej siedziby OSP i burzliwej dyskusji radni zgodzili się na przedsprzedażową wycenę nieruchomości po SKR. Ten krok powinien wyjaśnić, jak korzystna dla gminy może być sprzedaż tego terenu, nie wiadomo także jak na określoną cenę zareaguje zainteresowany inwestor.

 

Komentarze
Popularne
Komentowane