Budynek JTBS otwarty. Cieszyć się nie ma z czego

Autor: Erka 13.04.2018 Nr: 15/2018
Burmistrz Waldemar Paluch i prezes JTBS Kazimierz Piotrowicz przed nowym budynkiem. Dzisiaj jego większa część już do towarzystwa nie należy
Burmistrz Waldemar Paluch i prezes JTBS Kazimierz Piotrowicz przed nowym budynkiem. Dzisiaj jego większa część już do towarzystwa nie należy

Około 10 mln zł kosztował nowy budynek zrealizowany przez Jarosławskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego. Położony przy ul. Skarbowskiego blok mieści 43 mieszkania i 10 lokali usługowych. Powstał w ciągu 2 lat. Zrealizowano go w formie deweloperskiej odbiegającej od zasad, do jakich towarzystwa budownictwa społecznego zostały powołane.

Otwarciu budynku towarzyszył briefing prasowy. Burmistrz Jarosławia Waldemar Paluch razem z prezesem JTBS Kazimierzem Piotrowiczem poinformowali na nim o przebiegu inwestycji. Burmistrz gratulował też prezesowi, że udało się sprawnie ją zrealizować mimo kłopotów, które pojawiły się już na samym początku.

Burmistrz zwracał uwagę, że budowę w formie komercyjnej, a nie tbsowskiej musiano rozpocząć, bo tak nakazywała umową przygotowana przez poprzedni zarząd towarzystwa. Rezygnacja z niej wiązałaby się z karą umowną i dodatkowymi kosztami, które w sumie przekroczyłyby milion zł. Wzięto więc kredyt i budynek wykonany z dobrych materiałów powstał. Wszystkie mieszkania już zostały sprzedane. To już druga inwestycja JTBS realizowana w formie deweloperskiej. Po obu towarzystwo zostało z długami. O kolejnej budowie, tym razem, jak zastrzegał prezes JTBS już według zasad budownictwa społecznego będzie można mówić, gdy towarzystwo uzyska zdolność kredytową. Spłacenie długów może zająć nawet ponad 10 lat i wtedy będzie można pomyśleć o kredycie na budynek z mieszkaniami dl średniozamożnych.

Komentarze
Popularne
Najnowsze na Forum