Rusza proces Mirosława K., byłego marszałka województwa podkarpackiego

Autor: Erka 13.04.2018 Nr: 15/2018

Na 16 kwietnia Sąd Rejonowy w Przemyślu wyznaczył pierwszą rozprawę w procesie Mirosława K. Były marszałek jest oskarżony m.in. o płatną protekcję, gwałt i korupcję. Na rozpoczęcie postępowania sądowego czekał od 2015 r. Wtedy lubelska prokuratura zakończyła skierowane przeciwko niemu śledztwo. Sąd zaplanował 16 posiedzeń. Ostatnia rozprawa ma się odbyć 15 czerwca.

Na byłym marszałku ciąży w sumie 16 zarzutów. Część z nich dotyczy przestępstw o charakterze seksualnym, które mógł popełnić w latach 1999 – 2013 jako pracownik lubaczowskiego starostwa, a potem wojewoda i marszałek Pozostałe zarzuty dotyczą łapówek oraz innych korzyści w zamian za załatwienie spraw, bądź ich przyspieszenie. Te przestępstwa miał popełnić w latach 2008 – 2013.

   Chociaż śledztwo zakończyło się w 2015 r. sprawa nie ruszyła, ponieważ sądy wnioskowały o wyłączenie z orzekania przeciwko byłemu marszałkowi. Dopiero decyzja Sądu Apelacyjnego w Rzeszowie, która wyznaczyła SR w Przemyślu do rozpoznania sprawy Mirosława K. zakończyła oczekiwanie. Termin procesu odwlókł się, ponieważ oskarżony chorował i przebywał w sanatorium.

Mirosławowi K. grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

 

 

 

 

 

Komentarze
Popularne
Komentowane
Najnowsze na Forum