Spotkanie z dietetykiem

Autor: ek 13.04.2018 Nr: 15/2018
Dzieci ze Szkoły Podstawowej dowiedziały się jak zdrowo zacząć dzień.
Dzieci ze Szkoły Podstawowej dowiedziały się jak zdrowo zacząć dzień.

W piątek, 6 kwietnia w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jarosławiu odbyło się spotkanie z dietetykiem. Wydarzenie to wpisywało się w międzynarodową kampanię dobroczynną „Kilometry dobra”, w której po raz kolejny biorą czynny udział mieszkańcy Jarosławia.

Spotkanie prowadziła Anna Polnik, dietetyk z firmy Naturhouse, która przekazała dzieciom wiele cennych wskazówek, na temat tego, jak zdrowo zacząć dzień. Podczas spotkania uczniowie szkoły podstawowej dowiedzieli się jak wiele zależy od wartościowego śniadania i jak ważny ma ono wpływ na uzyskiwanie lepszych efektów w nauce.

   Spotkanie z dietetykiem, to tylko jeden z elementów dobroczynnej kampanii. Całe przedsięwzięcie polega bowiem na tym, że przez trzy miesiące organizacje pozarządowe pozyskują pieniądze wszystkimi dostępnymi środkami np. poprzez zbiórki, aukcje czy koncerty. Kampanii towarzyszy próba pobicia rekordu Guinnessa. Akcja rozpoczęła się 1 marca i potrwa do 3 czerwca.

   Jarosławskie Kilometry Dobra to koalicja 4 organizacji, które wspólnie zbierają fundusze na pomoc swoim podopiecznym. W ich skład wchodzą: Stowarzyszenie Na Rzecz Edukacji i Kultury Gminy Roźwienica, Towarzystwo Miłośników Lwowa i Kresów Południowo – Wschodnich Oddział w Jarosławiu, Jarosławskie Stowarzyszenie Oświaty i Promocji Zdrowia oraz Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Oddział Powiatowy w Jarosławiu. Celem tegorocznej zbiórki jest pozyskanie środków na organizację wydarzeń kulturalnych, sportowych i promujących zdrowy styl życia, łączących pokolenia. Obecnie Jarosław zajmuje 10. miejsce w rankingu miast. Na ten moment (tj. tuż przed zamknięciem numeru) udało się zebrać blisko 12 tys. zł.

Komentarze
Popularne