Setki wiernych wzięło udział w uroczystości upamiętniającej Ojca Świętego – Jana Pawła II.

Autor: ek 13.04.2018 Nr: 15/2018
Setki wiernych wzięło udział w uroczystości upamiętniającej Ojca Świętego – Jana Pawła II.

Jarosławianie pamiętają

Trzynaście lat temu zapłakał za Nim niemal cały świat. 2 kwietnia obchodziliśmy bowiem kolejną rocznicę śmierci Jana Pawła II. Z tej okazji wzorem lat ubiegłych w naszym mieście odbyły się uroczystości upamiętniające Papieża Polaka, a zarazem Honorowego Obywatela Jarosławia.

   „Marsz Światła” to uroczystość dziękczynna, za osobę Jana Pawła II, który nadal odgrywa bardzo ważną rolę w życiu wielu ludzi. W tym roku miał on miejsce 5 kwietnia. Uroczysta procesja z relikwiami Ojca Świętego wyruszyła spod budynku Starostwa Powiatowego i prowadziła głównymi ulicami miasta, aż na jarosławski Rynek. Uczestnicy marszu w zadumie i refleksji odmawiali modlitwę różańcową. Przyniesione przez nich znicze zapłonęły przed budynkiem Ratusza. W miejscu tym uformowano napis „JP II”. W wydarzeniu uczestniczyli mieszkańcy miasta oraz okolicznych miejscowości, przedstawiciele władz i duchowieństwa.

   Inicjatorem tego wydarzenia był ks. prał. Andrzej Surowiec, archiprezbiter jarosławski. W modlitwie uczestniczył również ks. bp Stanisław Jamrozek.

Komentarze
Popularne
Komentowane
Najnowsze na Forum