Certyfikaty przyznane

Autor: ek 13.04.2018 Nr: 15/2018
Certyfikaty przyznane

27 marca podsumowano realizację I tury projektu „Europejskie doświadczenie zawodowe inspiracją do aktywności na rynku pracy”.

Realizowany w jarosławskim „spożywczaku” projekt umożliwił wyjazd uczniów do trzech krajów europejskich. Tuż przed Wielkanocą podsumowano jego realizację.

   Spotkanie zorganizowane zostało w Restauracji Klasyczna. Uczestniczyli w nim zarówno uczniowie, jak i nauczyciele Zespołu Szkół Spożywczych, Chemicznych i Ogólnokształcących biorący udział w projekcie. Głównym elementem spotkania było wręczenie uczestnikom projektu certyfikatów potwierdzających udział w praktykach oraz stażach zawodowych realizowanych w Anglii, Niemczech i Włoszech. Ich wręczenia dokonała Lucyna Paulo, naczelnik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Jarosławiu oraz Dorota Wierzbińska-Dubaj, dyrektor ZSSChiO. Otrzymało je 40 uczniów i 10 nauczycieli tej placówki.

   Podczas spotkania uczestnicy projektu podzielili się swoimi refleksjami na temat uczestnictwa w programie, wyrażając swoją pozytywną opinię na temat tego typu przedsięwzięć. Odbyta praktyka pozwoliła uczniom na skonfrontowanie wiedzy i umiejętności z wymaganiami stawianymi przez zagranicznych pracodawców, poznanie tamtejszej kultury pracy oraz zwiększenie umiejętności językowych.

 

Komentarze
Popularne