Śladem Aleksandra Fredry

Autor: ek 20.04.2018 Nr: 16/2018
Śladem Aleksandra Fredry
Fot. org.

6 kwietnia w Zespole Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących im. Króla Kazimierza Wielkiego w Jarosławiu odbyła się V edycja Konkursu Wojewódzkiego „Śladem wielkich Polaków”. Tegoroczna edycja była poświęcona Aleksandrowi Fredrze w związku z przypadającą w tym roku 225.rocznicą urodzin artysty.

Konkurs adresowany był do uczniów klas VII szkół podstawowych, młodzieży gimnazjalnej oraz uczniów szkół ponadgimnazjalnych z terenu całego województwa. W tegorocznej edycji zaprezentowało się łącznie 205 uczestników. 95 uczniów wzięło udział konkursie plastycznym, 64 w konkursie wiedzy o życiu i twórczości Aleksandra Fredry, a 46 w konkursie recytatorskim.

   Wręczenie nagród laureatom poprzedziła część artystyczna przygotowana przez Małgorzatę Stec. Spektakl na tę okoliczność wystawili uczniowie należący do koła teatralno-recytatorskiego. 

   Uczestnicy konkursu otrzymali nagrody i wyróżnienia. W konkursie plastycznym w kategorii szkoły podstawowe i gimnazjalne I miejsce zajęła Katarzyna Nykiel, uczennica SP w Korczowej, II miejsce – Klaudia Łęgowy, uczennica SP w Orłach, III miejsce – Katarzyna Szpytma, uczennica SP w Rozborzu Długim. Spośród szkół ponadgimnazjalnych I miejsce otrzymała Kamila Pilch, uczennica I LO w Jarosławiu, II miejsce – Wiktoria Furdin, uczennica ZSOZiR w Radymnie oraz III miejsce – Kinga Sokół, uczennica ZSBiO w Jarosławiu.

   W konkursie recytatorskim w kategorii szkół podstawowych I miejsce zdobyła Sylwia Majchrowicz, uczennica SP w Korczowej, II miejsce – Agnieszka Bąk, uczennica NG MORAWA w Przemyślu, III miejsce – Kacper Bluczak, uczeń SP nr 5 w Jarosławiu. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych: I miejsce – Wiktoria Kowalczyk, uczennica ZSDGiL w Jarosławiu, II miejsce – Małgorzata Indyk, uczennica I LO w Mielcu, III miejsce – Wiktoria Kopeć, uczennica ZSBiO w Jarosławiu.

   W konkursie wiedzy o życiu i twórczości Aleksandra Fredry w kategorii szkół podstawowych i gimnazjalnych I miejsce zdobyła Julia Bieniasz, uczennica ZS w Zarzeczu

II miejsce – Kinga Stec, uczennica SP w Roźwienicy, III miejsce – Amelia Bogdanowicz, uczennica ZS w Wiązownicy. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych I miejsce przypadło Annie Ptoch, uczennicy LO w Sędziszowie Małopolskim, II miejsce – Monice Socha, uczennicy ZSDGiL w Jarosławiu, III miejsce – Joannie Guzy, uczennicy LO w Sędziszowie Małopolskim.

Komentarze
Popularne