Niebieskie Motyle po raz trzeci

Autor: ek 20.04.2018 Nr: 16/2018
Niebieskie Motyle po raz trzeci

12 kwietnia odbył się III Regionalny Przegląd Twórczości Dzieci i Młodzieży ze spektrum autyzmu i zespołem Aspergera pt. „Niebieskie Motyle”.

Kwiecień, to miesiąc w którym szczególną uwagę poświęcamy osobom dotkniętym  autyzmem. W ramach tych działań w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Jana Pawła II w Jarosławiu już po raz trzeci odbył się przegląd twórczości dziecięcej. Tematem przewodnim tegorocznej edycji był konkurs plastyczny pt. „Podróże naszych marzeń”. Dzieci zaprezentowały miejsca, w które chciałyby się udać. Pomysłowość i kreatywność uczestników niekiedy przewyższała oczekiwania organizatorów. Na konkurs wpłynęło 160 prac nadesłanych z 20 ośrodków. Spotkanie prowadziła Joanna Ciąpała i Robert Mosiądz.

   Atrakcji oczywiście nie brakowało. Galę rozdania nagród poprzedziła część artystyczna.

Autorzy nadesłanych prac otrzymali nagrody rzeczowe. W tegorocznej edycji zwyciężyli: w kategorii przedszkolnej I miejsce zajęła Natalia Leśniak oraz Wiktor Winiarz, II miejsce – Franciszek Porada oraz Karol Latoń, III miejsce – Adrian Pichnicki oraz Piotr Mazur. W kategorii szkół podstawowych I miejsce przypadło Karolowi Pikorowi, II – Filipowi Słowińskiemu, III – Roksanie Chrabąszczewskiej. W kategorii gimnazjum I miejsce otrzymał Jakub Dutkiewicz, II – Bartosz Wojdyło, III – Klaudiusz Jucha. Pozostali uczestnicy otrzymali drobne upominki.

   Przegląd z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem uczestników.

 

Komentarze
Popularne
Komentowane