9-latek z obrażeniami trafił do szpitala

Autor: 20.04.2018 Nr: 16/2018
9-latek z obrażeniami trafił do szpitala

Wiosenne prace polowe dla dziewięciolatka z Gniewczyny Łańcuckiej w gm. Tryńcza zakończyły się poważnymi obrażeniami ręki. Chłopiec włożył dłoń do pracującego siewnika. Policjanci apelują o ostrożność podczas prac polowych. O zasadach bezpieczeństwa podczas prac w gospodarstwie przypomina również KRUS.

Do zdarzenia doszło we wtorek, 10 kwietnia, około godz. 20.

Podczas siewu zboża, 9-latek niezauważony przez kierującego ciągnikiem, wszedł pomiędzy ciągnik a siewnik. Otworzył pokrywę zbiornika zboża i włożył tam lewą rękę, która została wciągnięta do środka maszyny. Chłopiec z obrażeniami ręki trafił do szpitala – podaje mł. asp. Renata Jaremko z KPP w Przeworsku.

   59-letni mieszkaniec powiatu przeworskiego kierujący Ursusem był trzeźwy. Przyczyny i okoliczności tego wypadku bada policja.

 

Prace polowe to okres niebezpieczeństw dla dzieci

Wiosna i lato to na wsi szczególnie niebezpieczny okres. Wzmożone prace polowe, pośpiech i zmęczenie powodują, że o wypadek nietrudno. Zdarzenia te, często tragiczne, dotyczą nie tylko osób dorosłych, pracujących w gospodarstwie rolnym, ale również dzieci, które pomagają rodzicom czy sąsiadom. Zabierając ze sobą w pole dzieci, należy zapewnić im właściwą opiekę.

   Placówka Terenowa KRUS w Przeworsku prowadzi szereg działań prewencyjnych, mających na celu poprawę bezpieczeństwa wśród najmłodszych zamieszkujących tereny wiejskie, uświadomienie zagrożeń i niebezpieczeństw wynikających ze specyfiki miejsca ich zamieszkania, jakim jest gospodarstwo rolne, eliminowanie złych praktyk oraz promowanie

przykładów bezpiecznych postaw. – Do promowania zasad ochrony zdrowia i życia w gospodarstwie rolnym i postępowania w razie wypadku, PT KRUS Przeworsk wykorzystuje różne formy działań: szkolenia dla rolników, dzieci, uczniów szkół rolniczych, osób związanych ze środowiskiem wiejskim. Organizujemy konkursy i olimpiady wiedzy o bhp w gospodarstwie rolnym, konkurs na bezpieczne gospodarstwo rolne, konkursy plastyczne dla dzieci, pokazy bezpiecznej pracy i wiele innych – podkreśla Jolanta Szylar, kierownik Samodzielnego Referatu Prewencji Rehabilitacji i Orzecznictwa Lekarskiego PT KRUS w Przeworsku

   Od 2018 roku pod hasłem „Upadek to nie przypadek” – PT KRUS Przeworsk prowadzi w większość swoich działań prewencyjnych. Kampania KRUS w jeszcze większym stopniu ma wpłynąć na zmianę świadomości i postaw rolników w zakresie zapobiegania wypadkom przy pracy.

Komentarze
Popularne
Komentowane