Sprawdzili wiedzę o Słowackim

Autor: ek 20.04.2018 Nr: 16/2018
Sprawdzili wiedzę o Słowackim
Fot. org.

6 kwietnia w Zespole Szkół Innowacyjnych w Jarosławiu odbyła się jedenasta edycja konkursu „Juliusz Słowacki i jego epoka”

W zmaganiach dotyczących twórczości wybitnego poety wzięło udział sześćdziesięciu uczestników. Pytania nie należały do najłatwiejszych.

– Drobiazgowe pytania dotyczące biografii artysty nie ułatwiały konkursowiczom zadania. Z przyjemnością należy jednak stwierdzić, że wszyscy uczestnicy konkursu wykazali się ogromną wiedzą a kolejne zadania nie sprawiały im większych trudności. Ich wiedza, to również dowód ogromnego zaangażowania nauczycieli, przygotowujących tych młodych ludzi do trudnego, dalece wykraczającego poza podstawę programową konkursu – mówią organizatorzy konkursu.

   Równolegle z konkursem wiedzy odbył się również konkurs plastyczny, podczas którego wyłoniono następujących finalistów. W kategorii szkół podstawowych I miejsce zajęła Zuzanna Przybylska, uczennica SP w Studzianie, II miejsce - Aleksandra Brodowicz, uczennica tej samej placówki, III miejsce - Karol Kijanka, uczeń SP w Rokietnicy.

W kategorii szkół ponadpodstawowych I miejsce zdobył Michał Słoma, uczeń ZSDGiL w Jarosławiu, II miejsce - Aleksandra Chomicz, uczennica I LO w Jarosławiu, III miejsce - Klaudia Godos, uczennica I LO w Przemyślu.

   W konkursie plastycznym zwyciężyły: Wiktoria Kopczacka, Joanna Szkolnik oraz Marlena Paszyńska, uczennice ZSI .

   Honorowy patronat nad tym przedsięwzięciem objęli: Mieczysław Golba, senator RP oraz Tadeusz Chrzan, starosta jarosławski.

 

Komentarze
Popularne
Komentowane