Kolejna kobieta - sołtys

Autor: bk 20.04.2018 Nr: 16/2018

Agata Żurawska zwyciężyła w wyborach uzupełniających na stanowisko sołtysa wsi Roźwienica. Konieczność wyboru nowego przedstawiciela miejscowości pojawiła się po śmierci dotychczasowego sołtysa Stanisława Małki.

Wieś Roźwienica wybrała swojego przedstawiciela. W niedzielę, 15 kwietnia mieszkańcy miejscowości poszli do urn, aby zagłosować w wyborach uzupełniających na funkcję sołtysa. Wybory były konieczne, ponieważ w lutym br. zmarł dotychczasowy sołtys Stanisław Małka, który pełnił tę funkcję nieprzerwanie od 2003 r.

   Mieszkańcy Roźwienicy zdecydowali, że jego pracę kontynuowała będzie Agata Żurawska. 38-latka pokonała w głosowaniu drugiego z kandydatów – Mieczysława Olecha. Na 63-latka zagłosowało 66 osób. Więcej, bo 111 głosujących postanowiło zaufać pani Agacie, która pełnić będzie funkcję sołtysa Roźwienicy.

   Wybory cieszyły się umiarkowaną frekwencją. Łącznie zagłosowało w nich 178 mieszkańców spośród 594 uprawnionych do głosowania. Co ciekawe jeden z głosujących nie mógł się zdecydować czy lepszym sołtysem będzie pani Agata czy pan Mieczysław, postawił więc znak wyboru przy obydwu nazwiskach. Jego głos został oczywiście uznany za nieważny.

Komentarze
Popularne
Komentowane