Razem od pół wieku, a nawet dłużej

Autor: ek 27.04.2018 Nr: 17/2018
Razem od pół wieku, a nawet dłużej
Fot. UM

16 par świętowało wspólnie jubileusz 50-lecia oraz 60-lecia pożycia małżeńskiego. Uroczystość wręczenia medali odbyła się 18 kwietnia w Centrum Kultury i Promocji w Jarosławiu.

Małżeństwa świętujące 50 i więcej wspólnie przeżytych lat nagradzane są w naszym kraju specjalnym odznaczeniem, przyznawanym przez Prezydenta RP na wniosek wojewody. Medale „Za długoletnie Pożycie Małżeńskie” odebrało w ubiegłym tygodniu 16 małżeństw.

   Najdłuższym stażem małżeńskim mogą poszczycić się Wanda i Władysław Wójtowiczowie, którzy przeżyli ze sobą 60 lat. Z kolei 50-lecie małżeństwa świętowali: Wanda i Wojciech Ditrichowie, Danuta i Jan Domańscy, Eugenia Zofia i Stanisław Drapałowie, Maria i Antoni Gałuszkowie, Aniela i Ludwik Irgerowie, Maria i Antoni Kamińscy, Danuta i Marian Lachowiczowie, Anna i Czesław Mazurowie, Krystyna Maria i Emil Muchowie, Danuta i Bolesław Pajda, Władysława i Wojciech Pilek, Krystyna i Stanisław Sanderowie, Józefa i Kazimierz Słaby, Maria i Bronisław Żołyniakowie.

   Jubilatom wręczono medale, dyplomy, kwiaty i upominki. Nie obyło się bez życzeń na dalsze lata życia oraz symbolicznej lampki szampana

Komentarze
Popularne