Najmłodsi z powiatu przeworskiego malowali najpiękniej

Autor: 27.04.2018 Nr: 17/2018
Uroczyste wręczenie nagród w konkursie „Trzeszczące wierszyki”.
Uroczyste wręczenie nagród w konkursie „Trzeszczące wierszyki”.

I Wojewódzki Konkurs Logopedyczny „Trzeszczące wierszyki” został rozstrzygnięty. Dzieci miały okazję puścić wodze wyobraźni i piórem, farbami albo kredkami, napisać lub namalować to, co w polszczyźnie trzeszczy, świszczy i szeleści. Tematyka prac dotyczyła otaczającej przyrody.

Pomysłów i chętnych nie brakowało, bowiem na konkurs zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 2 im. Hugona Kołłątaja w Przeworsku, wpłynęło 361 prac – 193 prace plastyczne i 168 prac literackich z 77 szkół podstawowych województwa podkarpackiego.

Konkurs miał na celu upowszechnienie kultury żywego słowa, rozbudzanie językowej i plastycznej twórczości u dzieci, a także zwrócenie uwagi na piękno mowy ojczystej. Prace plastyczne i literackie, oceniały dwie komisje.

   W kat. prac plastycznych, wśród klas specjalnych, I m-ce zajął Szymon Kukulski z SP 2 Przeworsku, II m-ce Kacper Kamiński z SP 2 w Przeworsku i III m-ce Krystian Lendzio z SP w Zarszynie. Wyróżnienie otrzymał Dawid Kamiński z SP 2 w Przeworsku.

Wśród klas 0-I: I m-ce zajęła Iga Pinowska z SP 2 w Przeworsku, II m-ce Martyna Litwin z SP 1 w Przeworsku, III m-ce Kacper Działo z SP w Majdanie Sieniawskim. Wyróżnienia zdobyli: Patrycja Kruk, Joanna Pakosz, Wiktoria Bardian, Roch Kurpiel i Antoni Michno z SP 2 w Przeworsku, Anna Józefczyk z SP 1 w Soninie, Maja Wróbel z SP w Krasiczynie, Zofia Sochacka z SP w Gaci i Emilia Filip z SP 1 w Przeworsku.

   W kat. prac literackich, wśród klas drugich, I m-ce zajął Franciszek Pałczyński z PSP 4 w Stalowej Woli, II m-ce Amelia Fok z SP w Krasiczynie, a III m-ce Julia Wielgos z SP w Futomie. Wyróżnienia otrzymali: Michał Bednarczyk z SP w Pielni, Weronika Fus z SP w Rudce i Paweł Kiełbowicz z SP w Hucisku.

Wśród klas trzecich, I m-ce zajęła Maria Ślusarz z ZS-P w Ślęzakach, II m-ce Amelia Wyczarska z SP w Gaci, a III m-ce Aleksandra Zawora z SP w Jaworniku Polskim. Wyróżnienia otrzymali: Bartosz Kurpiel z SP 2 w Przeworsku oraz Oliwia Rogala i Walter Matuszkiewicz z SP 10 w Jarosławiu. Nagrodę specjalną „Gazety Jarosławskiej”, która równocześnie objęła konkurs patronatem medialnym, zdobyła Weronika Fus z SP w Rudce.

   Uroczystość wręczenia nagród laureatom odbyła się 18 kwietnia w SP 2 w Przeworsku. Wydarzenie poprowadziła logopeda szkolny Dorota Czarny-Konieczny. Ceremonię wręczenia nagród przez dyrektora Bogdana Sebzdę uświetniły występy artystyczne dzieci z tejże szkoły.

Komentarze
Popularne