Żonkilowe kwesty wsparły Hospicjum

Autor: ek 27.04.2018 Nr: 17/2018
– Mimo szczytnej idei akcji nie wszystkie sklepy zgodziły się na kwestę przed obiektem – mówią wolontariuszki z Zespołu Szkół Plastycznych w Jarosławiu.
– Mimo szczytnej idei akcji nie wszystkie sklepy zgodziły się na kwestę przed obiektem – mówią wolontariuszki z Zespołu Szkół Plastycznych w Jarosławiu.

1057 wolontariuszy włączyło się w akcję „Jarosławskie Pola Nadziei”, która miała na celu pozyskanie funduszy na potrzeby jarosławskiego Hospicjum.

W miniony weekend odbył się finał 2. edycji akcji „Jarosławskie Pola Nadziei”. Na ulicach można było spotkać wolontariuszy z wielu okolicznych szkół. Za okazane wsparcie ofiarodawcy otrzymywali papierowe żonkile, wykonane przez uczniów, uważane za symbol nadziei. Kwestujących można było spotkać zarówno w sobotę, przed większymi sklepami, jak i w niedzielę przed kościołami.

   Celem jarosławskich „Pól Nadziei” było wsparcie Hospicjum - Domu Ulgi w Cierpieniu im. św. Jana Pawła II. Placówka, podobnie jak schronisko dla bezdomnych mężczyzn, jest częścią działalności Fundacji Pomocy Młodzieży im. Jana Pawła II „Wzrastanie” - Przystani MB Jasnogórskiej (ul. Sanowa 11) prowadzonej przez ks. prof. Franciszka Rząsę, gdzie ulgę w cierpieniu odnajduje około 30 osób dotkniętych chorobami nowotworowymi. Zebrane środki zostaną przeznaczone na wyposażenie hospicjum oraz zakup odpowiedniego sprzętu. Koordynatorem akcji był ks. prał. Andrzej Surowiec, archiprezbiter jarosławski.

   „Pola Nadziei” odbywały się w około 40 miastach w Polsce. Coroczna akcja przypomina o ludziach cierpiących, oczekujących naszej pomocy i opieki w ostatnim okresie życia. Zapoczątkowana została w Szkocji w 1948 roku. Do Polski przybyła dwadzieścia lat temu.

 

Komentarze
Popularne