Wreszcie wygrana

Autor: ts 27.04.2018 Nr: 17/2018

PIŁKA RĘCZNA MĘŻCZYZN – II LIGA: Po serii porażek nasz zespół mógł wreszcie cieszyć się ze zwycięstwa. Pojedynek w Kielcach był bardzo zacięty, ale Orzeł wytrzymał próbę nerwów.

Politechnika Kielce - Orzeł Przeworsk 27-29 (10-14)

Orzeł: Gromny, Król – Kozdroń 5, Jagiełło, Gancarz 5, Kuras 6, Kornafel 5, Rybak 2, Świerk 3, Wnęk 3, Pilek.

Kary 4 i 0. Widzów 50.

Orzeł do Kielc pojechał tylko w jedenastoosobowym składzie, ale nie przeszkodziło mu to skutecznie powalczyć o wygraną. Przeworska ekipa wyszła na prowadzenie już na początku meczu i nie oddała go do końcowej syreny. Miejscowi tylko w pierwszej połowie parę razy zbliżyli się na remis. W ostatnich fragmentach pierwszej połowy Orzeł odskoczył na cztery gole. W 42 minucie nasz zespół prowadził już 21-14 i na spokoju dowiózł zwycięstwo.

POZOSTAŁE WYNIKI: Wisła Sandomierz - MOSiR Bochnia 33:29 (17:14); Padwa Zamość - SMS Kielce 24:24 k. 6:5; AZS UJK Kielce - VIVE II Kielce przeł. na 23.04.

1.           UJK                            11       26       325-275

2.           MOSiR                       12       25       384-327

5.           Padwa                       12       24       308-311

3.           Wisła                          11       23       330-284

4.           VIVE II                        11       14       296-293

6.           Politechnika              12       11       299-328

7.           Orzeł                           11       9          301-345

8.           SMS                           12       6          295-379