Ambulans zdrowia

Autor: bk 04.05.2018 Nr: 18/2018
Ambulans zdrowia
Fot. Starostwa Powiatowego w Jarosławiu

Powiat Jarosławski oraz Gmina Roźwienica zaprosiły swoich najmłodszych mieszkańców na bezpłatne badania w ramach akcji profilaktycznej “Kocham, więc badam”. Zorganizowanej wspólnie z Fundacją “Słoneczna Przyszłość”.

Podczas tegorocznej, drugiej już edycji bezpłatnych badań profilaktycznych, lekarze z ambulansu Fundacji "Słoneczna Przyszłość" sprawdzili stan zdrowia 120 dzieci w wieku od 9 miesięcy do 6 lat. Badania USG wykonane przez lekarza radiologa obejmowało obszary szyi, jamy brzusznej, u

dziewczynek narządów miednicy mniejszej, a u chłopców moszny. Ich celem było nie tylko sprawdzenie prawidłowości rozwoju dziecka, ale także sprawdzenie stanu zdrowia pod kątem zagrożeń onkologicznych.

   Włączając się w ogólnopolską akcję Tadeusz Chrzan, starosta jarosławski oraz Tomasz Kotliński, wójt Gminy Roźwienica przypomnieli, jak ważna jest profilaktyka i wczesne wykrycie nieprawidłowości, które nawet w przypadku zachorowań na raka daje znacznie większe szanse na wyleczenie.

   Co ważne, rodzice małych pacjentów, tuż po badaniu otrzymywali wyniki potwierdzające prawidłowy przebieg rozwoju dziecka lub zawierające dalsze zalecenia co do diagnostyki lub leczenia.

   W tym roku ambulans wykonujący badania sfinansowane m.in. ze środków samorządów, pracował na naszym terenie przez trzy dni. W środę, 25 kwietnia ustawił się pod Urzędem Gminy w Roźwienicy, w dwa kolejne dni zaś pod Urzędem Starostwa Powiatowego w Jarosławiu.

   Podobnie jak przed rokiem partnerem akcji był Komitet Społeczny Jarosławskie Kilometry Dobra.

 

Komentarze
Popularne