Radośnie, barwnie, nastrojowo

Autor: ek 04.05.2018 Nr: 18/2018
Na scenie sali koncertowej zaprezentowało się 11 grup.
Na scenie sali koncertowej zaprezentowało się 11 grup.

25 kwietnia w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych w Jarosławiu odbył się III Regionalny Przegląd Twórczości Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie „Repetoni 2018”.

Temat tegorocznej edycji brzmiał „Mój Przyjaciel”. Wydarzenie już po raz trzeci stwarzało niepowtarzalną okazję dla dzieci i młodzieży do zaprezentowania swoich zdolności w dwóch konkursach – plastycznym i scenicznym. W przeglądzie wystąpiło około 120 uczestników, którzy zajęli poszczególne miejsca, w czterech kategoriach.

   W konkursie scenicznym w kategorii przedszkola przyznano dwa pierwsze miejsca. Otrzymała je grupa teatralna „Skrzaty” (SOSW nr 1 w Przemyślu) oraz grupa teatralna „Wesołe Misie” (SOSW w Rudniku nad Sanem). W kategorii szkół podstawowych: I miejsce zdobył teatr „Tyle Radości” (SP nr 8 w SOSW w Jarosławiu), II – „Tacy nie inni” (SOSW w Strzyżowie), III miejsce – Zespół Szkolno-Przedszkolny z Oddziałami Integracyjnymi w Orłach. W kategorii szkół gimnazjalnych najlepiej zaprezentował się Powiatowy Zespół Placówek Wychowawczych w Mielcu. Tuż za nim był Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy we Frysztaku oraz SOSW w Leżajsku. W kategorii zespoły edukacyjno-terapeutyczne: I miejsce zajęła grupa „Różowe okulary” (SOSW nr 1 w Przemyślu), II – grupa teatralna „Arkadia” (SOSW w Lubaczowie), III – Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy PSONI, Koło w Radymnie.

   W konkursie plastycznym w kategorii przedszkola I miejsce zajęła Magdalena Boruta (SOSW we Frysztaku), II – Michał Kurasiński (ZP w Lubaczowie), III – Daria Ziobrowska (SOSW we Frysztaku). W kategorii szkół podstawowych I miejsce przypadło Patrykowi Słocińskiemu (SOSW w Brzozowie), II – Pawłowi Skrzyńskiemu (SOSW w Mielcu), III – Mateuszowi Jędrzejewskiemu (SOSW w Krośnie). W kategorii gimnazjum na I miejscu uplasował się Mikołaj Wargacki (SOSW w Mielcu),  II – Agnieszka Knap (także SOSW w Mielcu), III – Katarzyna Stasiowska (SOSW w Krośnie). W kategorii zespołów edukacyjno-terapeutyczych I miejsce zdobył Patryk Pączek (SOSW nr 1 w Przemyślu), II – Ewa Jajeśnica (SOSW w Strzyżowie), III – Aleksandra Magda (ORW w Mielcu).

   Przegląd odbywał się pod honorowym patronatem Wojewody Podkarpackiego, Marszałka Województwa Podkarpackiego, Podkarpackiego Kuratora Oświaty, Starosty Powiatu Jarosławskiego, Burmistrza Miasta Jarosławia, aktorki Anny Dymnej oraz Prezesa Stowarzyszenia Przeworsk – Powiat Bezpieczny.

Komentarze