Blisko 400 uczestników i prawie 16 tys. zł dla Stasia

Autor: bk 04.05.2018 Nr: 18/2018
Blisko 400 uczestników i prawie 16 tys. zł dla Stasia
Fot. UG Chłopice

Około kwadransa zajmowało przebiegnięcie 3 450 metrów dystansu “Biegu charytatywnego dla Stasia”, który zorganizowany został w niedzielę, 22 kwietnia w Chłopicach. Dzięki inicjatywie i zaangażowaniu wielu osób udało się zebrać blisko 16 tys. zł na leczenie i rechabilitację chłopca.

O półtorarocznym Stasiu, który walczy z zespołem Leigha, niezwykle rzadką chorobą, która nie pozwala chłopcu na prawidłowy rozwój, pisaliśmy początkiem kwietnia (GM nr 14/2018). Podkreślając, że w pomoc chłopcu angażuje się wiele osób i instytucji.

   Kilkanaście dni później (22 kwietnia) odbyła się w Chłopicach impreza charytatywna zorganizowana m.in. przez Gminę Chłopice, której celem było zebranie środków na leczenie chłopca. Bieg dla Stasia zgromadził blisko 400 uczestników. Wśród nich znaleźli się biegacze, rolkarze oraz rowerzyści. Każdy z uczestników, który ukończył blisko 3,5 km trasę otrzymał pamiątkowy medal. Ich wręczaniem zajęli się:  Iwona Miciak, mama Stasia oraz Andrzej Czyż, wójt Gminy Chłopice.

   Poza samym biegiem organizatorzy przygotowali wiele atrakcji, aby przyciągnąć jak największą liczbę darczyńców. Ostatecznie udało się zebrać 15 699 zł, które trafiły na leczenie i rehabilitację chłopca. Przypomnijmy, że szansą na normalne życie Stasia jest eksperymentalna terapia w USA, jej koszt to ok. 400 tys. zł.

 

Komentarze
Popularne
Komentowane