Drużyna z Węgierki najlepsza

Autor: bk 04.05.2018 Nr: 18/2018
Drużyna z Węgierki najlepsza
Fot. KPP Jarosław

13 drużyn z terenu naszego powiatu ryzwalizowało podczas powiatowego finału "Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym", który odbył się w poniedziałek, 23 kwietnia w Jarosławiu. Najlepsi okazali się reprezentanci Szkoły Podstawowej im. Marii Skłodowskiej-Curie w Węgierce, oni reprezentować będą nasz powiat podczas etapu wojewódzkiego.

Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym to cykliczna impreza, której celem jest nie tylko wyłonienie najlepszych drużyn, ale przede wszystkim popularyzacja wiedzy na temat bezpieczeństwa ruchu drogowego wśród uczniów szkół podstawowych.

   Tegoroczna powiatowa edycja turnieju odbyła się w kwietniu, a jej gospodarzem był Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Stefana Banacha w Jarosławiu. Uczniowie z 13 szkół z naszego terenu rywalizowali w zmaganiach, które sprawdzały zarówno ich wiedzę z przepisów ruchu drogowego, jak i praktyczne umiejętności podczas pokonywania rowerem toru sprawnościowego czy udzielania pierwszej pomocy.

   W sprawdzeniu umiejętności i wiedzy uczniów pomagali przedstawiciele  Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie oraz Komendy Powiatowej Policji w Jarosławiu.

   Zwycięzcami, którzy reprezentować będą powiat jarosławski w wojewódzkim etapie turnieju zostali: Karol Łuc, Mateusz Cycak i Dominik Duda, reprezentujący Szkołę Podstawową im. Marii Skłodowskiej-Curie w Węgierce. W rywalizacji indywidualnej zwycięzcą został Piotr Ochyra ze SP nr 6 im. Księdza Piotra Skargi w Jarosławiu.

Komentarze
Popularne