Bilet Jarosławski

Autor: bk 11.05.2018 Nr: 19/2018
Bilet Jarosławski

Pasażerowie jadący z okolic Narola, Horyńca czy Lubaczowa w kierunku Rzeszowa zapłacą mniej za przejazdy, dzięki wprowadzeniu wspólnej oferty na autobus i pociąg. Było to możliwe dzięki porozumieniu podpisanemu między PKS Jarosław oraz Przewozy Regionalne.

Od poczatku maja osoby, które korzystają z połączenia autobusowego na odcinku Narol, Horyniec, Lubaczów – Jarosław, realizowanego przez jarosławski PKS, uprawnione są do zakupu biletu na pociągi POLREGIO, w kierunku Rzeszowa, ze zniżką. Jest to efekt uruchomienia wspólnej oferty przewozowej, tzw. Biletu Jarosławskiego.

   Zniżkę na pociag otrzyma każdy pasażer, który tego samego dnia korzystał z oferty autobusowej PKS na podanej lini. Aby została ona przyznana okazać trzeba będzie bilet na przejazd PKS. Oczywiście system tańszych biletów działa także w drugą stronę. Wracając z kierunku Rzeszowa pociągami POLREGIO i przesiadając się w Jarosławiu do autobusu PKS jadącego w stronę Narola, także otrzymamy tańszy bilet.

   Z komunikatu zamieszczonego na stronie internetowej POLREGIO wynika, że w ramach oferty pozataryfowej „Bilet Jarosławski” podróżni będą mogli nabyć bilet na przejazd pociągiem w cenie niższej o ok. 30%. Przejazd na trasie Jarosław – Rzeszów Główny z „Biletem Jarosławskim” to koszt 6 zł. Regularna cena na tej trasie wynosi natomiast 9 zł. Od ceny „Biletu Jarosławskiego” podróżnym przysługują dodatkowo wszystkie ulgi ustawowe.

   Co ważne, bilety na pociąg w specjalnej ofercie zakupić będzie można wyłącznie w dniu wyjazdu na stacji w Jarosławiu lub u obsługi pociągu. Ta nie pobierze jednak opłaty za wydanie biletu w pociągu. Trzeba jednak wręczyć osobie sprzedającej wykorzystany w tym dniu bilet autobusowy.

   Możliwe, że w przyszłości tego typu łączonych ofert będzie więcej. Przewoźnicy deklarują bowiem chęć dalszej współpracy.

Komentarze
Popularne
Komentowane