Oni znają zasady bezpieczeństwa

Autor: 11.05.2018 Nr: 19/2018
Oni znają zasady bezpieczeństwa

W czwartek, 26 kwietnia, na terenie Szkoły Podstawowej nr 2 w Przeworsku odbył się Powiatowy Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych. Bezkonkurencyjni okazali się uczniowie z Gniewczyny Łańcuckiej i to w obu kategoriach.

Część teoretyczna obejmowała test ze znajomości zasad i przepisów ruchu drogowego, następnie uczestnicy musieli wykazać się umiejętnościami udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. W kolejnych etapach turnieju prezentowali swoją sprawność na rowerowym torze przeszkód i jeździli po uliczkach rowerowego miasteczka.

Celem turnieju jest podnoszenie poziomu bezpieczeństwa na drogach, kształtowanie partnerskich zachowań wobec innych uczestników ruchu i popularyzowanie podstawowych zasad i umiejętności udzielania pierwszej pomocy – podkreśla asp. szt. Marian Polak, zastępca naczelnika Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego.

   W tym roku do konkursu zgłosiło się 7 drużyn ze szkół podstawowych i 6 z gimnazjów. W kat. szkół podstawowych najlepsza okazała się ekipa z SP w Gniewczynie Łańcuckiej, zaraz na nimi uplasowali się uczniowie z Dębowa, a na III m-cu uczniowie z Grzęski. W kat. gimnazjów najlepsza była ekipa również z Gniewczyny Łańcuckiej, II m-ce zajęli uczniowie z Gaci, a III m-ce uczniowie z Grzęski.

   Zwycięskie drużyny otrzymały puchary, okolicznościowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Najlepsi będą reprezentować powiat przeworski na szczeblu wojewódzkim.

Komentarze