Świętowali z biało-czerwoną

Autor: 11.05.2018 Nr: 19/2018
W gminnej uroczystości uczestniczył wójt i zaproszenie goście.
W gminnej uroczystości uczestniczył wójt i zaproszenie goście.

2 maja na placu przy WDK w Studzianie odbyło się Gminne Święto Flagi Narodowej. Wydarzenie było dla mieszkańców okazją do manifestowania narodowej tożsamości.

Gminne obchody rozpoczęły się od odegrania hymnu państwowego i wciągnięcia na maszt flagi, natomiast dzieci i młodzież zgromadzone na boisku wypuściły biało-czerwone balony i niepodległościową kapsułę. Ponadto trzymając białe i czerwone kartki, utworzyły żywą flagę narodową. W części artystycznej wystąpiły dzieci i młodzież ze Szkoły Podstawowej w Studzianie, a zaraz po niej wręczono nagrody laureatom konkursu upamiętniającego 100. Rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

   Częścią obchodów był Biało-Czerwony Turniej Piłki Nożnej, gdzie najlepszą drużyną okazała się Błyskawica Rozbórz, zaraz za nią uplasowali się Błękitni Grzęska, III m-ce zajęła ekipa z Akademii Perfect z Przeworska, a IV m-ce drużyna z SP w Studzianie.

   Podczas świętowania nie zapomniano o najmłodszych, którzy mogli cieszyć się atrakcjami zaplanowanymi dla nich na placu zabaw. Wydarzenie zwieńczyła opowiedziana przy ognisku gawęda o Odzyskaniu Niepodległości i 100-leciu Harcerstwa Polskiego.

   W wydarzeniu udział wziął m.in. wójt Daniel Krawiec wraz z pracownikami urzędu, ks. Jakub Sieniawski, dyrektor GOK Łukasz Mróz, dyrektor GBP Marta Haftek-Orzechowska, sołtys Antoni Żyła, druhowie OSP ze Studziana, harcerze i harcerki ZHR i wielu innych gości.

 

Komentarze
Popularne
Komentowane