Dumni z barw narodowych

Autor: ek 11.05.2018 Nr: 19/2018
Dumni z barw narodowych
Fot. UM

W środę, 2 maja na jarosławskim Rynku odbyło się uroczyste wciągnięcie flagi państwowej. Wydarzenie poprzedził przemarsz, który wyruszył sprzed jarosławskiej Kolegiaty.

2 maja jest nie tylko Dniem Polonii i Polaków za Granicą, ale również Dniem Flagi RP. Mimo, że nie jest to dzień wolny od pracy, to z roku na rok coraz więcej osób włącza się w obchody tego święta wyrażając jednocześnie swój szacunek i przywiązanie do barw narodowych.

– Flaga polska to znak naszej przynależności państwowej, ale też pamięci o historii i ludziach, którzy ją tworzyli, a także dumy z wolnego, niepodległego kraju, w którym żyjemy. To nasz wspólny znak! – mówił podczas uroczystych obchodów Dnia Flagi RP burmistrz Waldemar Paluch.

   Jarosławskie obchody tego święta rozpoczął uroczysty przemarsz z 30-metrową flagą. Zebrani przeszli sprzed jarosławskiej Kolegiaty na Rynek, gdzie przy dźwiękach hymnu państwowego, na maszt została wciągnięta flaga narodowa.

W uroczystości wzięli udział przedstawiciele władz, służb mundurowych, parlamentarzystów, dyrektorzy instytucji kultury, reprezentanci organizacji i stowarzyszeń. Za oprawę tego święta odpowiadała Jarosławska Orkiestra Dęta „Laudate Dominum” oraz Kompania Honorowa Wojska Polskiego.

   Mieszkańcy miasta otrzymali flagi, zaś na dzieci czekały biało-czerwone baloniki i patriotyczne zabawy przy Placu Św. Michała.

   Dzień Flagi RP jest najmłodszym świętem narodowym propagującym wiedzę o polskich symbolach narodowych. Zostało ono wprowadzone w 2004 roku.

Komentarze
Popularne
Komentowane