Siedem dni w bibliotece

Autor: ek 18.05.2018 Nr: 20/2018
Tydzień Bibliotek to doskonała okazja do odwiedzenia lokalnych bibliotek.
Tydzień Bibliotek to doskonała okazja do odwiedzenia lokalnych bibliotek.
Fot. MBP

„(Do) wolność Czytania” to hasło Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek, który od piętnastu lat odbywa się w całym kraju. W wydarzenie po raz kolejny włączyła się Miejska Biblioteka Publiczna im. Aleksandra Fredry w Jarosławiu.

Dobiegła końca kolejna edycja akcji mającej na celu propagowanie czytelnictwa wśród mieszkańców. Wydarzenie podobnie jak w latach ubiegłych stanowiło doskonałą sposobność do odwiedzenia lokalnej biblioteki, tym bardziej, że atrakcji jak zwykle nie brakowało.

   Wydarzenie zapoczątkowała bowiem VI Jarosławska Noc Bibliotek, która odbyła się 8 maja. Na tę okoliczność przygotowano spektakle teatralne – występ Teatru „Bacalareus oraz teatru Plaster, zabawy interaktywne, kiermasz książki oraz projekcje filmowe.

   W ramach tygodnia bibliotek odbyło się również spotkanie pt. „Ciekawostki i tajemnice z przeszłości naszego regionu zebrane w książkach dr Jana Kucy”, które poprowadził autor książki oraz polonistka Zofia Tabin. Cennym źródłem informacji była także prelekcja Zofii Lisik pt. „Kresy wschodnie w poezji polskiej”, którą poprzedził występ dr Huberta Ossadnika z Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku. Z kolei dla najmłodszych czytelników przygotowano Festiwal Logopedyczny pt. „Z piratami baw się sylabami”, a także warsztaty plastyczne, literackie i multimedialne nawiązujące do wydarzeń niepodległościowych.

Galeria artykułu
Komentarze
Popularne
Komentowane