Zatrzymanie uciekiniera, wypadek i pożar

Autor: bk 18.05.2018 Nr: 20/2018
Zatrzymanie uciekiniera, wypadek i pożar

Pruchnik opanowany przez służby, które poradzić sobie musiały z trzema niebezpiecznymi sytuacjami, to efekt prowadzonych na terenie miasta powiatowych ćwiczeń zarządzania kryzysowego zorganizowanych przez Starostę Jarosławskiego.

W sobotę, 12 maja na rynku w Pruchniku miejsce miał pościg funkcjonariuszy Policji i Straży Granicznej za pojazdem, którego kierowca nie zatrzymał się do kontroli. Jadący nim mężczyźni zostali obezwładnieni i zatrzymani, a pojazd sprawdzono przy pomocy psa tropiącego.

   Sceny niczym z filmu akcji to część ćwiczeń, jakie służby i organy odpowiedzialne za zarządzanie kryzysowe prowadziły w ostatni weekend na terenie naszego powiatu.

   Scenariusz ćwiczeń obejmował trzy scenariusze, z którymi poradzić sobie musieli przedstawiciele służb.

   W drugim zadaniu, obserwatorzy zlokalizowani na wieży widokowej w Pruchniku zaalarmowali o pożarze, który wybuchł na zalesionym terenie obok Pruchnika. Strażacy poradzić sobie musieli nie tylko z płomieniami, ale także nieprzyjaznym, pagórkowatym terenem, który utrudniał dostarczenie wody gaszącym.

   Kolejnym scenariuszem był wypadek drogowy, podczas którego ratownicy musieli wyciągnąć poszkodowanych uwięzionych we wraku auta oraz udzielić im odpowiedniej pomocy, zabezpieczając także miejsce zdarzenia.

   Po przeprowadzeniu trzech skutecznych akcji przedstawiciele Starostwa Powiatowego, Policji, Straży Pożarnej, Straży Granicznej oraz Ratownictwa Medycznego, którzy brali udział w ćwiczeniach, mieli okazję zapoznać się z pokazem szkoleniowym Wojsk Obrony Terytorialnej, które także wzięły udział w ćwiczeniach.

   W powiatowych manewrach uczestniczyli przedstawiciele służb, a także lokalnych władz na czele z Tadeuszem Chrzanem, starostą jarosławskim; Józefem Szkołą, wicestarostą a także Wacławem Szkołą, burmistrzem Pruchnika oraz Mariuszem Reniem, wójtem Gminy Pawłosiów.

Komentarze
Popularne
Komentowane