Literacko o Przeworsku

Autor: 18.05.2018 Nr: 20/2018
Uczestnicy konkursu z dyrektorem MBP H. Prochowskim i pracownikiem Haliną Jasnosz.
Uczestnicy konkursu z dyrektorem MBP H. Prochowskim i pracownikiem Haliną Jasnosz.

Miejska Biblioteka Publiczna w Przeworsku zorganizowała konkurs na utwór literacki „Nasz gród i jego mieszkańcy” związany z 625-leciem lokacji miasta Przeworska. Jego rozstrzygniecie odbyło się 11 maja w siedzibie biblioteki.

Celem konkursu było przybliżenie historii Przeworska z początkowych wieków jego istnienia, ukazanie codziennego życia mieszkańców i ważnych wydarzeń z dziejów miasta. Wystarczyła odrobina wiedzy historycznej, nieograniczona wyobraźnia i do tego nieco literackiego talentu, a na efekty nie trzeba było długo czekać.

   Na konkurs wpłynęło 14 prac uczniów z przeworskich szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. W kategorii uczniów szkół podstawowych, I m-ce zajęła Katarzyna Kotlińska z SP nr 1, II m-ce Oliwia Kilijan z SP nr 1, a III m-ce Marcin Sławiński z SP nr 3. W drugiej kategorii, I m-ce zdobyła Urszula Zięzio, II m-ce Kamil Morawski, a III m-ce Julia Półtorak – uczniowie Gimnazjum Nr 1. W kategorii uczniów szkół ponadgimnazjalnych, I m-ce zdobyła Amelia Łątka z ZSOiZ, II m-ce Jakub Wojciechowski z ZSZ, a III m-ce Gabriela Deput z ZSOiZ.

   Zwycięzcy i pozostali uczestnicy odebrali nagrody  i upominki z rąk dyrektora Henryka Prochowskiego, w obecności pracowników biblioteki i swoich opiekunów.

Komentarze
Popularne