Radawa pełna atrakcji

Autor: bk 18.05.2018 Nr: 20/2018
O atrakcjach nadchodzącego sezonu w Radawie poinformował Marian Ryznar, wójt Gminy Wiązownica.
O atrakcjach nadchodzącego sezonu w Radawie poinformował Marian Ryznar, wójt Gminy Wiązownica.

Wójt Gminy Wiązownica, Marian Ryznar przedstawił program wydarzeń kulturalnych, jakie będą miały miejsce na terenie Gminnego Ośrodka Wypoczynku i Rekreacji w Radawie. Wśród największych gwiazd, jakie zaprezentują się na scenie znajdą się m.in.: Bohdan Łazuka, Krzysztof Piasecki, Eleni, Patrycja Markowska czy zespół IRA.

Sezon imprez plenerowych w gminnym ośrodku w Radawie rozpocznie się tradycyjnie w pierwszy weekend wakacji (23-24 czerwca) Dniami Radawy. Na zakończenie wakacji 26 sierpnia w Radawie odbędą się Dożynki Gminne, jednak to nie ostatnie wydarzenie sezonu 2018 w Gminie Wiązownica. We wrześniu w Wiązownicy odbędzie się Biesiada nad Wyczawą.

   Marian Ryznar, wójt Gminy Wiązownica przyznaje, że jak co roku Radawa przygotowuje się na przyjazd wielu turystów i wczasowiczów, dla których przygotowała wiele atrakcji kulturalnych i sportowych. Wójt podkreśla, że przygotowany przez Gminne Centrum Kultury i GOWiR wydarzenia wpisać się mają w dotychczasowy, nieco nostalgiczny charakter. Stąd występy gwiazd, które nazwać można ikonami polskiej sceny. W lipcu (21, sobota) odwiedzający Radawę spotkać się będą mogli z Bohdanem Łazuką oraz (28, sobota) z Krzysztofem Piaseckim. Sierpień rozpocznie się spotkaniem z Marcinem Dańcem, następnie podczas Wieczoru Greckiego wystąpi Eleni. Tydzień później na scenie zobaczyć i usłyszeć będzie można Andrzeja Rybińskiego, w ostatnią sobotę sierpnia do Radawy przyjadą Halina Benedyk i Marco Antonelli. Towarzyszyć im będą znani na lokalnym rynku artyści, którzy zaprezentują zarówno własny repertuar, jak i covery największych przebojów muzyki polskiej i światowej.

   Tradycyjnie Radawa będzie także miejscem Międzynarodowego Zlotu Motocyklowego. Trwająca od 13 do 15 lipca impreza będzie XXVIII edycją jednego z dwóch największych zlotów jednośladów w Polsce. Na zlotowej scenie wystąpią m.in.: Harlem, Rebelianci, Cochise oraz IRA.

   Sezon imprez kulturalnych w Radawie połączony będzie z licznymi wydarzeniami sportowymi, wśród których znajdą się m.in.: turnieje piłki nożnej i plażowej czy turniej tenisa ziemnego.

   Podobnie, jak w latach poprzednich organizatorzy zapewnią atrakcje już od czwartku. Co tydzień, w ten dzień Radawa zaprosi miłośników potańcówek. W piątki na terenie GOWiR odbędzie się kino letnie, z lekkim wakacyjnym repertuarem.

 

Jedyne na naszym terenie kąpielisko

Jak podkreśla M. Ryznar Radawa po raz kolejny spełniła wyśrubowane normy, które pozwoliły na uzyskanie statusu kąpieliska. Bezpieczeństwa letników pilnować będą ratownicy, a także całodobowa ochrona, która zatroszczy się o spokojny sen osób korzystających z pola namiotowego.

   Warto podkreślić, że mimo licznych atrakcji i kosztów utrzymania ośrodka nie wzrosną ceny biletów wstępu. Dorośli za wejście na teren ośrodka zapłacą 5 zł, bilet ulgowy przysługujący m.in. uczniom kosztował będzie 3 zł, dzieci do lat 7 wejdą za darmo.

   Wyjątkiem od codziennego cennika będą Dni Radawy oraz dni odbywania się XVIII Międzynarodowego Zlotu Motocyklowego, wtedy za wejście na teren GOWiR-u zapłacimy 10 zł.

 

Poza wydarzeniami, które mają miejsce w samej Radawie samorząd przygotował także serię festynów rodzinnych przeznaczonych dla mieszkańców poszczególnych miejscowości całej Gminy Wiązownica.

Komentarze
Popularne
Komentowane